תמלול הכתבה: מחמלה לפעולה

מגישה: ולנושא אחר לגמרי. מעל רבע מיליון בעלי חיים עוברים ניסויים בייסורים בישראל, רובם מומתים בתום הניסוי. הניסויים במעבדות מתבצעים על מינים רבים של בעלי-חיים, החל ממכרסמים וכלה בכלבים, חתולים, סוסים וקופים. השבוע קיימו הארגונים המתנגדים לניסויים הללו מיצג והפגנה בלב תל אביב.

עו"ד יונתן שפיגל: הם מורעלים, נחתכים, נצרבים, נשרפים, מוטבעים, נחנקים, מורעבים, מוצמאים, עוברים התעללויות נפשיות ופסיכולוגיות ועוד אלפי מיני מעשי סאדיזם שהופכים את חייהם שהופכים גיהנום עלי אדמות.

אורי שביט: במהלך כל חודש מאי בעצם, מעלים למודעות הציבורית את נושא הניסויים בבעלי חיים, תחום חשוך ואפל, אולי אחת הפינות האפלות ביותר בחברה האנושית.

אורן בן יוסף: ענן כבד של חוסרי ידיעה, מחסה את התעשייה הענפה של ניסויים בבעלי חיים.

עו"ד יונתן שפיגל: מי שמבצעים את הזוועות האלו מכונים בחברה ובתרבות שלנו "מדענים", במרכאות.

אורן בן יוסף: מי יודע מה באמת קורה שם? כמה צרחות נשמעות במעבדות הנסתרות מהעין ומהאוזן?

עו"ד יונתן שפיגל: חברה בה מותר לעשות מעשים שכאלו, היא חברה חולה מיסודה. היא חברה שמתירה לחזק, רק מכוון שהוא חזק יותר, לרמוס את זכויותיו הבסיסיות ביותר של החלש.

אורי שביט: למעשה מי שמפקח על הניסויים בבעלי חיים, זה מי שמבצע את הניסויים בבעלי חיים.

עו"ד יונתן שפיגל: חברות הקוסמטיקה, התרופות, האוניברסיטאות שמקבלות מענקי עתק, ציידי וסוחרי בעלי החיים.

אורי שביט: למעשה אחד הדברים שדו"ח מבקר המדינה קבע לאורך כל הדו"חות השנתיים, שיש ניגוד אינטרסים, ניגוד עניינים מוחלט, בעצם אפס פיקוח, לא על ביצוע הניסויים, לא על אישור הניסויים.

עו"ד יונתן שפיגל: לכן אחריות להפסקת העוול הנורא הזה מוטלת עלינו, הרוב שהוא בדרך כלל דומם. השתיקה מול הרוע הזה היא איננה אלא שיתוף פעולה איתו.

ד"ר אסף הרדוף: אין לנו שום תקווה לשינוי חוץ מהשינוי החברתי, הבחירה שכל אחד ואחד מאתנו עושה לא לממן ולא לצרוך מוצרים שהופקו בהתעללות אכזרית מאין כמוה, שאנחנו יכולים רק לדמיין.

סוף תמלול הכתבה: מחמלה לפעולה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. בלהה 29 במאי, 2014  בשעה 8:11

    זה נורא מה שעושים לבעלי חיים.

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס