דעה על סדר היום |

בית קטן בערבה

חברה נכתב על ידי

בכל עונה מושלכים אל הזירה של הגלדיאטור הגדול בעלי אג'נדה ומפלצות לילותיהן להתכתש, להתפלש ולשכלל טיעוניהם תוך השפלה מובלעת אל מול צלמית סיוטיהם. להטב"ים ושחורים אל מול המייילי'ס ומנחם בנ'יס, ערבים בשלב כזה או או אחר בהשתכנזותם אל מול בבונים בנשמתם, טבעוניות אל מול חוואי בקר מפוברקים, מזרחיים מול פרידמנים קרים ומתים אך עדיין מושכים בחוטים, או מיסיונרים בשלב כזה או אחר בסולם תשובתם אל מול תנ"ך בשירותים. זוגות זוגות הם יוצאים לדו קרב בזירה, שולפים אקדוחים מעשנים, משחיזים שיניים לנעוץ חזק, עם הינתן האות- בת הקול מן השמיים בצלמו ובקולו של י. זק, ברחוב הראשי של העיירה, במדבר ערבות נווה אילן. מסביב המהלולים והמהלולות בני יומם משתהים בפה פעור, בכל עונה מחדש- הכצעקתה? אל תשלו את עצמכן/ם שהאח הגדול מכניס אל ה'בית של המדינה' בדלת הראשית נושאי ליבה מהותיים מסדר היום הישראלי. כמו דרך מטחנת בשר (סליחה טל גלבוע) הם עוברים כתישה עד העצם לכדי עיסה טחונה ממנה ניתן להכין קציצות מטובלות מדי ולאכול בתאבון, ככה בכיף, מול המסך. הסטיגמות התחזקו, הסטריאוטיפים אושררו, איש בעמדותיו הקציצתיות יעלוז.

כך כתב בפייסבוקו הפעיל החברתי אייבי בנימין: "כל עונה חייבים לדחוף לעם מזרחיים מטומטמים לפריים טיים .להנציח בעליל את הסטראוטיפ סטייל סאלח – שבתי הכל כך אהוב על הקליקה האשכנזית בתקשורת…ככה בעצם אפשר עוד קצת ללגלג על יותר מחצי מעם שאפילו לא מבין שצוחקים עליו. אם כבר מכניסים איזו אורטל בן דיין שמדברת על הקיפוח, היא חייבת להיות שמאלנית קיצונית, לסבית, אנרכיסטית, בוטה, חסרת טאקט, דוחה ומעצבנת…שנשנא אותה…אותם, את אלה שמדברים על קיפוח… הפראנקים האלה … הרי הבנות שלהם פריחות, והבנים שלהם ערסים, והם עושים קולולו מזעזע בחתונות, אוכלים הרבה אוכל, עם הרבה אנשים עם המון רעש. הלוטו עשו מזה אחלה פרסומת, שהבת הביאה זמר מזרחי במקום טייס משלנו. לא מבין איך מועצת הרשות השנייה מאשרת כזאת שטיפת מוח גזענית". אכן, דברים קשים. אחרים האשימו את אורטל שהסכימה למשימת גנבת הזהב מבלי למחות על הליהוק של המזרחי העבריין וקותי קורא להוציא את אלדד מהבית. למרות הפרובוקציות אני דווקא מחבב את אורטל בן דיין, נשמה, בעיני היא מוכיחה שיום אחד אפשר יהיה לעשות שלום גם עם שמאלניות. אורטל ואלדד- אין ספק שהם הזוג התורן הרכוב על האוכפים הלוהטים בזירת הגלדיאטור. ועוד לא אמרנו מילה על הנסיך שצריך ביקור דחוף אצל ד"ר רבינוביץ' ומיקיאגי שעם יציאתו יצטרך לטוס להבראה באמסטרדם ווי מאדאם.

מן הידועות היא כי מבין המהלולים/ות או אף האייקונות מובילי דעת הקהל באף, אם את לא דוגמנית או סטנדאפיסט או פרח שכונות לטיני- כל אותם חומרי יסוד מהם עשויה טלוויזיה שהיא מדורת שבט לישראל השלישית, זו של מטה, כנראה שלא יצא לך הרבה יותר מדי מ'הכל כלול' של חבילת התענוגות המתבקשת, פרס הניחומים המובטח למי ששרד את אח'ונה וליד מיטתו אין פרוזאק או קלונקס- קריירה של סלב (מנחה או מומחה) וזוגיות מתוקשרת. אבל גם טוב יוצא מן העז. אם כדי להחדיר אל המסך את גואל פינטו, או את דנה רון או מנחם בן (איזה יופי שחזרת! הת-גע-גע-נו!) או את קותי- ז'קי- אלירז- אחי, השושלת המרוקאית של נסיכי הפרברים הצעירים, יש להתפלש בעפר כשגלגלי קוצים יבשים מתעופפים לצדדים במערב הפרוע-אח, דיינו. אם יש בכלל הצדקה לעונה 7, זה שמי מאלה לא רק יאיישו תכנית אולפן מייקינג אופ, אלא יחליפו את ראשיהם של זוג המנחים- ביווס ובאטהאד (אסי וארז בהתאמה), דיין- דיינו.

בן דיין על האוכף הלוהט. צילום מסך mako

בן דיין על האוכף הלוהט. צילום מסך mako

  כתבות ווידאו שחבל לפספס