דעה על סדר היום |

הפגנות סופ"ש בשטחים

מדינה נכתב על ידי

ירי גז לתוך בתים, פציעת תינוק בן חודשיים, ירי על עיתונאים פלסטינים שעושים את עבודתם: ממעללי חיילנו האמיצים בדיכוי הפגנות סוף השבוע בשטחים.

כפר קדום:

הפעילים דיווחו על פצועים רבים משאיפת גז, ופגיעות ישירות של רימוני גז. בין הפצועים תינוק בן חודשיים שנחנק מרימון גז שנורה לתוך ביתו.  צלם העיתונות ג'עפר שתיה נפצע מפגיעה ישירה של רימון גז בידו. הפעילים מדווחים שגם השבוע נורו רימוני גז לתוך הבתים ופגעו במשפחות שלא השתתפו בהפגנה.

הצלם הפצוע מובל לקבלת טיפול

הפעילים בכפר הוציאו קריאה הדורשת לחקור את השימוש שעושה הצבא בגז בעת דיכוי ההפגנות בכפר, וירי בכיוונון ישיר שמסכן את האזרחים ומנוגד לחוק הבין לאומי.

כתבה של רשת "פלסטין" (בערבית) שמתעדת את ההפגנה והטיפול בפצועים.

בילעין:

עשרות צעדו בסולידריות עם מרגרט דארסי, פעילה, שחקנית וכותבת מחזות שנעצרה לאחר שסירבה לחתום על צו הרחקה משדה התעופה שאנון באירלנד המשמש את צבא ארה"ב. דארסי נעצרה בשדה התעופה בעקבות הפגנה שנערכה במקום נגד שיתוף הפעולה של ממשלת אירלנד עם "הפשעים והכיבוש " של צבא ארה"ב .

הפעילים דיווחו על שני פצועים: נער בן 17 שנורה ברגלו מכדור חי, ומפגין שנזקק לטיפול רפואי בעקבות שאיפת גז.
תמונות מההפגנה בבילעין. צילום: הייתם אל חטיב.

DARCY

אל -מעסרה:

גם השבוע חיכו החיילים לצעדה הקטנה בכניסה לכפר, ומנעו מהמפגינים להגיע לאדמות החקלאיות של הכפר. המפגינים ניסו לדבר אל החיילים , חסן אברג'יה פעיל בוועדה העממית פנה לחיילים ואמר: "כל הקהילה הבין לאומית תומכת בפלסטינים ואנחנו לא מפחדים מכם. אתם יודעים למה? כי יש לנו חלום."

וידאו מאל מעסרה

נבי סאלח:

עשרות תושבים ופעילים זרים וישראלים השתתפו בהפגנה השבועית בכפר תחת הססמה:"די לכיבוש ולהתנחלויות". המפגינים מחו על המשך מדיניות ההתנחלויות של ישראל ועל עצימת העין של הקהילה הבין לאומית שמאפשרת את התמשכותו של המצב. המפגינים קראו לאחדות פלסטינית והתנגדות עממית מקיפה ובכך לאלץ את כוחות הכיבוש להפסיק את מדיניות הנישול והסיפוח. הצעדה הותקפה בכמויות גדולות של גז כשהמפגינים הגיעו לאדמות המופקעות של הכפר ועשרות סבלו מחנק כתוצה משאיפת גז. הצעירים השיבו אבנים לעבר מקורות הירי. גם השבוע פלש הצבא לכפר עוד בשעות הבוקר והכריז על כל שטח הכפר "שטח צבאי סגור". הפעילים דיווחו שמזל"ט הסתובב בשעות הבוקר בשמי הכפר.

עוד תמונות ממהפגנה בנבי סאלח.  צילום: TamimiPress

NEBI

וידאו מההפגנה בנבי סאלח, צילום ישראל פוטרמן.

גם בעזה מתקיימות הפגנות עממיות, בד"כ המפגינים מלווים חקלאים לעבר השטח אותו סגרה ישראל לאורך הגדר עם עזה, אלפי דונמים של אדמות חקלאיות הופקעו כך מהחקלאים של עזה.

וידאו שמתעד ליווי חקלאים ונטיעת זיתים בשבוע שעבר בעזה, צילום Media Ain

 

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס