ידיעה כתובה |

: פניית ארגוני זכויות האדם לראשי המפלגות

חברה נכתב על ידי

בישראל חיים כבר למעלה מעשור מבקשי מקלט מאפריקה שאינם בני הרחקה בשל חשש ממשי לשלומם ולחייהם. נכון להיום מדובר בכ-35 אלף איש ואישה; אולם עד כה, מדיניות הממשלה, שנמנעה מלתת להם שירותים וזכויות בסיסיות, רק החריפה לא רק את מצבם, אלא גם את מצוקת התושבים בשכונות שבהן הם מתגוררים.

ארגוני זכויות אדם רבים פנו אל ראשי מפלגות במסמך המציג תוכניות שעל הפרק לטיפול בסוגיית הפליטים ולשיקום דרום תל אביב שהוצגו בפני הממשלה האחרונה, ומידע בסיסי בנוגע לסוגיה הנדונה.
עיקרי הדברים:
מתווה האו"ם עדיין מונח על שולחן הממשלה –
המתווה מסדיר השקעה כספית מאסיבית בשיקום דרום תל אביב, העברה של כמחצית מאוכלוסיית מבקשי המקלט בישראל למדינות מערביות ומתן מעמד הומניטרי לנותרים בישראל.
תוכנית בכירי המשק לפיזור ושילוב מבקשי המקלט טרם נענתה בתשובה כלשהי מצד הממשלה – התוכנית נוסחה על ידי למעלה מ-60 בכירים במשק הישראלי, ארבעה שכיהנו כמנכ"לים של משרדי ראש הממשלה, האוצר והתיירות – יוסי קוצ'יק, אילן כהן, ירום אריאב ואלי גונן. התוכנית כוללת הקמת מנהלת ציבורית יחד עם תושבי דרום תל אביב שתפעל לשיקום השכונות, פיזור מבקשי המקלט ברחבי הארץ תוך דאגה לתעסוקה, דיור ושילובם בחברה הישראלית.

לקריאת המסמך המלא

צפו בכתבות נוספות של הטלוויזיה החברתית בנושא:

תושבי דרום תל אביב מגיבים לנתניהו (לדף הכתבה »)(Available in English)

מה חשבו השבוע תושבי דרום תל אביב על ההסכם עם נציבות הפליטים של האו"ם, ומה הם חושבים על ביטולו
הופק ע"י: | עלה ב: 05/04/2018

סקר חדש: רוב תושבי דרום ת"א מתנגדים לגירוש (לדף הכתבה »)

מסקר חדש שיזמה הטלוויזיה החברתית בעריכת מכון סמית', עולה כי למרות שרוב תושבי דרום ת"א מניחים כי גירוש מבקשי המקלט ישפר את איכות חייהם - 71% מהם מתנגדים לגירוש בטרם המדינה תבדוק את בקשתם של מבקשי המקלט באופן ראוי. עוד עולה כי 78% מתושבי דרום תל אביב מאמינים כי מי שנשקפת להם סכנה במדינתם ראוי שיקבלו הגנה בישראל. לינק לממצאי הסקר המלא.
הופק ע"י: | עלה ב: 18/03/2018

  כתבות ווידאו שחבל לפספס