תמלול הכתבה: מחולות לחירות

רבה סוזן סילברמן: וגר לא תלחץ ואתם ידעתם את נפש הגר כי גרים הייתם בארץ מצריים.

קריינות: כ- 1500 מבקשי מקלט ומהגרי עבודה מסודן ואריתראה כלואים במתקן הכליאה חולות שבנגב. ביום שישי האחרון ארגוני זכויות האדם ארגנו סדר פסח ליד שערי בית הכלא כדי לעודד את רוחם של הכלואים.

אנואר: מפה באמצע המדבר ליד כלא חולות, אני יגיד לכל העם היהודי חג שמח.

הדת היהודית האמיתית אומרת שאם מישהו לא מהעם היהודי נמצא בארץ ישראל אתה אסור תעשה לו דברים רעים. אבל, אני שולח מכתב לממשלה ששוכחת את הדת היהודית האמתית.

רפאל אריסוס: אם זה מתקן פתוח, אז איך זה שמהחדר שלי, מהתא שלי, ועד השער הראשי אני צריך לעבור שלושה מחסומים. אם נסעתי לבאר שבע אחר הצהריים ופספסתי את האוטובוס חזרה בשבע בערב, אז אני צפוי לקבל עונש הם אומרים שהם יכולים להעביר אותי לסהרונים כאן.

קריינות: לפי דו"ח של רופאים לזכויות אדם כ-70 אחוזים מהשוהים כאן לוקים בדיכאון בגלל חוסר התעסוקה וחוסר הידיעה לכמה זמן קצוב מאסרם. כדי להתמודד עם השעמום יצרו הפליטים מסגרות לימודיות עצמאית ב"חולות".

מבקש מקלט: אנחנו ממש צריכים מורים, אבל כל הארגונים מסרבים לשלוח אלינו מורים, רק אתמול היינו בתוך הכיתה והשוטר בא וסגר את הבית ספר. בית הספר צריך להיות פתוח, אפילו אין לנו לוחות,

בבקשה שלחו לנו לוחות וגירים, אנחנו לא צריכים אפילו מורים מכם, אנחנו נדאג ללמוד וללמד את עצמנו.

קריינות: ביקור בחולות והמפגש עם הפעילים החזיר להם חיוך לפנים ועורר מחדש את הגאווה בצלם האנושי.

שחקן: זה מדינה יהודית! המסתננים האלה אנחנו לא רוצים אותם שם בגינת לוינסקי סודנים לסודן, אפריקאים לאפריקה!

שחקן: מי רוצה עבודה?

הי מה אתה עושה פה? תעבוד צ'יק צ'ק, מהר מהר, יאללה. מהר מהר אמרתי.

מחר בשעה שבע אתה פה

בולו: אנחנו כאן במדבר נלחמים נגד האוהלים הברבריים האלה, נגד החומות האלה,

רבה סוזן סילברמן: הרימו את המצה שוב אם הגעתם דרך מדבר סיני. הרימו אותה שוב אם ברחתם מארץ מוצאכם כי פחדתם וברחתם להציל את חייכם. אלוהים ציווה עלינו שאנחנו מחויבים לדאוג לזרים בקרבנו, ואני יכולה להגיד זו לא הדרך לנהוג כך, לכלוא אנשים שבאו אלינו לעזרה זו לא הדרך לנהוג, וזה מנוגד לכל מה שאני מכירה כיהודי.

סוף תמלול הכתבה: מחולות לחירות

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס