ידיעה כתובה |

: פיליבסטר אמנים נגד מדיניות הממשלה

חברה נכתב על ידי

מחר (יום שני, ה-15 באוקטובר), היום הפעיל הראשון במושב החורף של הכנסת, מתוכנן אירוע המחאה "פיליבסטר! אמנים נגד מדיניות הממשלה" בכיכר שבין הכנסת ומשרד האוצר (כיכר יק"א) שיתחיל בשעה 9:00 ויימשך עד 19:00.

מארגני האירוע כתבו – "ההתנגדות היא למדיניות הלאומנית של הממשלה הנוכחית, שמעדיפה את הסמלים על פני האדם. מתנגדים להעדפת הלאום על פני האדם, ה"אחדות" המדומה על פני חופש הביטוי, אנו מתנגדים לדרכם של ראש ממשלת ישראל ושותפיו לנצל את הפערים הקיימים בחברה הישראלית לרעת האזרחים ולטובתם הפוליטית. אנחנו מתנגדים לדמוניזציה של ארגוני השמאל, ארגוני זכויות האדם, דמוניזציה של מבקרים פוליטיים, דמוניזציה של הפלסטינים, ולשימוש פסול בכוח האדיר שניתן לנבחרי הציבור בנאמנות."

בשיחה עם רונה ברנס, ממארגנות האירוע, אמרה ברנס לטלוויזיה החברתית: "הסיבה שגרמה לנו להפגין היא התחושה שחייבים לעשות משהו ואי אפשר להמשיך כך, ההרגשה שלא מספיק לכתוב מאמרים ופוסטים בפייסבוק. מה שקורה בארץ הוא רציני וצריך מחויבות רצינית כדי לעשות משהו, אחרת שום דבר לא יקרה" והוסיפה כי יש תמיכה רחבה ביותר לאירוע וגם מאנשי ציבור כמו יערה שחורי, סופרת, משוררת, עורכת ודוקטור לספרות עברית ומוסי רז חבר הכנסת מטעם מרצ. האירוע יתועד מתחילתו ועד סופו.

באירוע ישתתפו כחמישים מוזיקאים ,משוררים, אמני פרפורמנס, רקדנית, סופרים, מבקרי תרבות, ואנשי תרבות מובילים. האמנים מתוכננים לעלות על מנת להציג מייצג מחאה של נוכחות רציפה ולהופיע כל אחד עם מומחיותו.

בין המשתתפים: הדס עפרת (חתן פרס ישראל בתחום אמנות הבמה), אצ'ה בר (מנהל הצוללת הצהובה), פרופ' ניסים קלדרון (חוקר תרבות), אמני גלריה ברבור, תמר מרין (סופרת), אנה הרמן (משוררת), בועז כהן (שדרן ואיש מוסיקה), תמיר גרינברג (משורר ומנהל מכללת שנקר), ז'נאן בסול (מבקרת תרבות), ועוד רבים.

דף האירוע בפייסבוק | אתר האירוע

  כתבות ווידאו שחבל לפספס