תמלול הכתבה: "המצפון שלך הוא פלא"

קריאות בהפגנה: לא פקידה ולא טנקיסטית! סרבנית ופמיניסטית!
כל הכבוד נועה! כל הכבוד נועה!
עתליה בן אבא: אני מאמינה בנועה שהיא בחורה חזקה ושהיא יודעת למה היא עושה את הבחירה שהיא עושה, ושיש לה את האמונה הפנימית הזאתי בשביל לעמוד מול האנשים האלה שלא מוכנים להקשיב.
עידו רמון: כל בחירה שקשורה בגיוס בין אם זה בחירה להתגייס או לסרב או לצאת על קב"ן, זה בחירה פוליטית ורוב האנשים בארץ לא מכירים בזה ומתעלמים מזה.
עתליה בן אבא: אנחנו רשת של סרבניות, אף אחת מאתנו לא לבד, גם אם בתוך הכלא היא לבד המאבק שלה הוא לא לבד.
איריס גור: נועה לא צועקת בקול רם די לכיבוש. נועה אומרת שיש לה כרגע את הזכות, כמו לכל אחד אחר, לשרת את מדינת ישראל בדרך שלה והיא מבקשת לעשות את זה בדרך של שירות לאומי אזרחי. הסרבנות שלה לא נובעת ממקום של בחירה, היא לא נכנסת לכלא מבחירה שלה, היא נכנסת לכלא מהמקום שצה"ל סרב לתת לה שירות לאומי על-פי מצפון.
קריאות בהפגנה: גם בחוץ וגם בכלא, המצפון שלך הוא פלא!
יסמין ערן ורדי: זה מעורר השראה, זה נותן הרגשה שיש כוח, שאני לא לבד במאבק הזה ואני באמת מעריכה בצורה מטורפת את כל מי שנכנס לכלא זה באמת לא פשוט וזה להקריב הכל בשביל מה שאתה מאמין בו.
ערן טורבינר: על סרבן שיושב בכלא, על כל סרבן, על כל סרבנית אמיצה כמו נועה, יש 10 או 20 ואולי אפילו 100 סרבנים אפורים שמגיעים לאיזשהו הסדר עם הצבא. מפעם לפעם הצבא נתפס על איזשהו דמות, כמו שנתפסו על עתליה, כמו שנתפסו על התמריות והוא עושה מהן איזשהו סמל, אני לא כל כך מבין את המשחק של הצבא, אבל בדרך כלל הוא מעדיף להשתיק את התופעה, הוא לא רוצה להראות שיש המון אנשים שלא רוצים לשתף פעולה עם הכיבוש.
יואב הס: אני מאמין שגם בסופו של דבר תנועות הסירוב יגרמו לזה שצה"ל יצא מהשטחים ואני מקווה שזה יהיה כמה שיותר מהר.
עידו רמון: אני מאחל לנועה שהיא תעבור את תקופת הכליאה הזאתי בקלות ושהיא תבין שזה בסך הכל עובר הכל ושהיא תצליח להוביל לשינוי שהיא רוצה באמת.

סוף תמלול הכתבה: "המצפון שלך הוא פלא"

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס