ידיעה כתובה |

: ביה"ד לעבודה: קפה נואר ישלם 300 אלף ש"ח

חברה נכתב על ידי

ביה"ד האזורי לעבודה קבע כי הנהלת קפה נואר פגעה בהתארגנות העובדים ופיטרה עובדים בשל התארגנותם. בפסק הדין נכתב גם שעל המסעדה לשלם סכום של 300 אלף שקל להסתדרות העובדים הכללית החדשה – הסתדרות הנוער העובד והלומד.

מאבקם של עובדי קפה נואר להתאגד על מנת להאבק על זכויותיהם ותנאי עבודתם היה אחד מהתארגנויות העובדים התקדימיות בענף המסעדנות. עובדי קפה נואר, הכריזו במרץ 2017 על סכסוך עבודה מול מעסיקם וערערו על החלטת בית הדין האזורי לעבודה שלא להעניק לעובדים צווים זמניים נגד התנכלות הנהלת קפה נואר לפעילי ההתארגנות ופגיעה בזכות ההתארגנות וזכות השביתה של העובדים.

ביה"ד האזורי לעבודה בת"א קבע בשבוע שעבר (יום רביעי, 27.8.2018), כי הנהלת מסעדת קפה נואר פגעה בניסיונות ההתאגדות של עובדיה. "לאחר שבחנו והכרענו בטענות הצדדים התרשמנו כי מדובר בתקופה שבה היו שרויים העובדים במשיבה וחברי וועד הפעולה בלחצים וקשיים אשר נבעו מפעולות והתבטאויות של גורמים שונים במשיבה (קפה נואר) או עובדים שקיבלו גיבויה. קשיים שהכבידו על ניהול משא ומתן ענייני בין ההסתדרות ובין המשיבה", נכתב בפסק הדין.

במסגרת פסק הדין קבע ביה"ד, כי קפה נואר לא גינתה בגלוי ולא פעלה להוקיע את הפעולות שננקטו בה. וזאת לפי ביה"ד, "החל משינוי בנהלים וכלה בפיטורים (של עובדים שביקשו להתארגן)". על כך קבע ביה"ד, כי העובדה שקפה נואר לא הוקיעה את הפעולות שננקטו, מובילה למסקנה כי אלה הפריעו לניהול משא ומתן האמור להתנהל בימים כתיקונם "בתום לב ובנפש חפצה".

מתוך דף הפייסבוק התאגדות עובדי קפה נואר

  כתבות ווידאו שחבל לפספס