ידיעה כתובה |

: עובדי קפה נואר מפגינים להכרה בזכויותיהם

חברה נכתב על ידי

עובדי מסעדת קפה נואר נאבקים על זכויותיהם ופתחו השבוע בשביתות ועיצומים בפעם הראשונה בענף. הנהלת המסעדה, שאינה מרוצה מהעניין, פועלת לפגוע בהתארגנות העובדים תוך איומים בפיטורים של מובילי המאבק. בוועד העובדים החליטו לחזק את העובדים ולקיים הפגנה מחר (שישי, 8/9/2017, בשעה 12:30) מול מתחם המסעדה בתל אביב.

עובדי קפה נואר, רובם עובדים ותיקים העובדים בתחום המסעדנות ובמסעדה מזה מספר שנים, החליטו השנה להתאגד על מנת להאבק על הזכויות הסוציאליות שלהם ולהסדיר את התנאים במסעדה. הנהלת המסעדה נאלצה להכיר בוועד רק לאחר מאבק עיקש של העובדים, אך לא מוכנה לדאוג לתנאים הסוציאליים של העובדים. עמדת ההנהלה ויחסה להתאגדות אילצו את העובדים להכריז על סכסוך עבודה שגרר שביתות ועיצומים תקדימיים בענף, במהלכן אף עזבו המלצרים והטבחים את עבודתם ושיבשו את העבודה.

מתוך דף הפייסבוק התאגדות עובדי קפה נואר

העובדים יקיימו הפגנה המונית בפתח המסעדה ברחוב אחד העם בתל אביב ביום שישי הקרוב, ה-8 בספטמבר, בשעה 12:30. ההפגנה, שתכלול עובדים רבים, חברים בהסתדרות הנוער העובד והלומד ופעילים חברתיים מכל השכבות בארץ, תקרא להנהלה להכיר בזכויות הסוציאליות המגיעות לעובדים ולחתום על הסכם קיבוצי. כמו כן יקראו בהפגנה למסעדה לחדול מההתנכלות לחברי ועד, מובילי המאבק, שלאחר שהובילו את העיצומים, זומנו לשימוע לקראת פיטורים – דבר אסור על פי חוק.

כפיר שמגר, קונדיטור במסעדה, שזומן לשימוע לקראת פיטורים לאחר שהתראיין ופירסם פוסט בפייסבוק על המאבק, "לכל אורך הדרך אמרנו כי אנחנו אוהבים את המסעדה ואת העבודה. לא קל להפגין מול המסעדה שאתה אוהב אך לא נמשיך לעבוד בלי התנאים הסוציאליים שמגיעים לנו – לא אנחנו ולא הבאים אחרינו – זה בסיסי וברור לכולם חוץ מההנהלה שלנו", כפיר הוסיף ביחס למצבו האישי, "זה אמנם מעליב אבל לא יפחידו אותי". אסף גוט, טבח במסעדה, "ההנהלה יודעת איך לסיים את כל הפרשה ברגע אחד. יש בכלל ויכוח שמקום עבודה צריך לדאוג לתנאים הסוציאליים של העובדים שלו? כמה אפשר לזלזל בנו?"

  כתבות ווידאו שחבל לפספס