עדכון חדשות |

: ניצחון במאבק למען בעלי חיים

סביבה נכתב על ידי

ועדת השרים לחקיקה החליטה לתמוך בהצעת החוק להפסקה המדורגת של המשלוחים החיים של עגלים וכבשים מאוסטרליה ואירופה לפיטום ושחיטה בישראל, כאשר המשך החקיקה ייעשה בתיאום בין משרדי הממשלה הרלוונטיים.

הצעת החוק שאושרה השבוע (ראשון, 8.7.2018), מובלת ע"י ח"כ מיקי זוהר ומבקשת לקבוע מכסות מוגבלות ליבוא עגלים וכבשים במשלוחים החיים מאוסטרליה ומאירופה עד להפסקתם בתוך 3 שנים. היא קובעת כי ב-2019 המכסה לא תעלה על 75% ממספר בעלי החיים שיובאו ב-2017, ובשנתיים הבאות תצטמצם בשיעור ניכר, שייקבע ע"י שר החקלאות בהתאם להתפתחויות בשוק.

  • מה עובר על עגלים במשלוחים חיים? צפו במיצג מחאה:
דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

הצעת החוק נוסחה בשיתוף פעולה עם עמותות אנונימוס לזכויות בעלי-חיים ותנו לחיות לחיות, מהן נמסר: "החלטת הממשלה לתמוך בהצעת החוק מעודדת ומשקפת את עמדת הציבור, שלא רוצה לראות את אוניות הסבל עוגנות בנמלי הארץ. אנו מברכים על החלטה חשובה זו, ומצפים לראות את המשך הליך החקיקה שישים סוף לתופת המשלוחים החיים".

צילום: אנימלס אוסטרליה.

מהשר לבטחון פנים, גלעד ארדן, שתומך ומלווה את המאבק נגד המשלוחים החיים נמסר: ״אני מברך על תמיכת הממשלה בהצעת החוק של ח״כ זוהר להפסקת המשלוחים החיים, מאבק שהובלתי מאז שכיהנתי כשר להגנת הסביבה. הובלת בעלי חיים לארץ כרוכה בסבל נורא ועלינו למנוע את הסבל המיותר הזה כאשר יש לו חלופה סבירה שגורמת לפחות צער וכאב לבעלי החיים. זו חובה מוסרית.״

בנוסף להצעת החוק:

  • פורסם סקר שנערך לאחרונה באמצעות iPanel ומגלה תמיכה רחבה בהפסקת המשלוחים החיים: 86% מהנשאלים תומכים בהצעת החוק בנושא, 91% סבורים שהמשלוחים החיים הם התעללות בבעלי-חיים ו- 90% מאמינים שהמשלוחים החיים מנוגדים לחוק צער בעלי-חיים.
  • פורסמה עצומה של כ-230 משפטנים שקוראת לממשלה להפסיק את המשלוחים החיים משום שמדובר בהתעללות המנוגדת לחוק צער בעלי-חיים.
דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס