ידיעה כתובה |

: הצעת חוק: לאסור על המשלוחים החיים

סביבה נכתב על ידי

הצעת חוק חדשה מבקשת לאסור בהדרגה על המשלוחים החיים של עגלים וכבשים לפיטום ושחיטה בישראל, ולהפסיקם בתוך 3 שנים מאישורה. ההצעה הוגשה על ידי ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) וליוזמה הצטרפו 20 חברי כנסת מימין ומשמאל.

המשלוחים החיים הם מסע סבל שעוברים בעלי החיים בדרך מאוסטרליה ואירופה רק כדי שיוכלו להישחט בישראל. חבר הכנסת מיקי זוהר מציע הצעת חוק המבקשת לקבוע מכסות מוגבלות ליבוא עגלים וכבשים במשלוחים עד להפסקתם בתוך 3 שנים. הצעת החוק קובעת כי ב-2019 המכסה לא תעלה על 75% ממספר בעלי החיים שיובאו ב-2017, ובשנתיים הבאות תצטמצם בשיעור ניכר, שייקבע ע"י שר החקלאות בהתאם להתפתחויות בשוק.

המשלוח שלא היית רוצה לקבל (לדף הכתבה »)(Available in English)

פעילי אנונימוס ותנו לחיות לחיות הקימו באשדוד מיצג כדי להמחיש את הסבל וההתעללות שעוברים עגלים וטלאים במסע הארוך והמייסר מהשדות של אוסטרליה ועד המוות בישראל.
הופק ע"י: | עלה ב: 24/08/2017

ח"כ זוהר: "אני מביא את החוק החשוב הזה ממגוון רחב של שיקולים ומהיבטים חשובים לדרכה של מדינת ישראל ולערכיה. אין חולק שהגיע העת לעצור את הצער הרב אותו בעלי החיים חווים בדרך ארצה לקראת שחיטתם. אין חולק שמדובר בהליך נסיעה קשה ומיותר שגורם סבל אדיר לחיות השונות. מכל מקום אני סבור שיש לעודד את הגידול המקומי על פני ייבוא מחו"ל".

הצעת החוק נוסחה בשיתוף פעולה עם עמותות אנונימוס לזכויות בעלי-חיים ותנו לחיות לחיות. מהעמותות נמסר: "הרשימה הארוכה של חברי הכנסת מימין ומשמאל שהצטרפו ליוזמה משקפת את התמיכה הרחבה בציבור הישראלי בהפסקת המשלוחים החיים. המשלוחים החיים הם התעללות מנוגדת לחוק צער בעלי-חיים, ויש להפסיקם, בדיוק כמו שהופסק פיטום האווזים". ליוזמה הצטרפו 20 חברי כנסת: שרן השכל, נורית קורן, יהודה גליק, אורן חזן ונאוה בוקר (הליכוד), יעקב מרגי, דן סידה ומיכאל מלכיאלי (ש"ס), דב חנין ואחמד טיבי (הרשימה המשותפת), חיליק בר, מרב מיכאלי, איתן כבל, יעל כהן פארן, איציק שמולי ועמיר פרץ (המחנה הציוני), מוסי רז ותמר זנדברג (מרצ), מירב בן ארי ואכרם חסון (כולנו).

לאור העלאת המודעות לנושא ולסבלם של בעלי החיים בהליך המשלוחים החיים פורסם גילוי דעת רבני הקורא להפסקת יבוא בעלי-חיים, שאליו הצטרפו 60 רבנים, ביניהם חברי מועצת הרבנות הראשית הרב יהודה דרעי, הרב רצון ערוסי והרב שמעון אליטוב וחתני פרס ישראל הרב פרופ' דניאל שפרבר, הרב פרופ' אברהם שטיינברג והרב אלי סדן, בטענה ש"אין זו דרכה של תורה ואין זה מן המוסר האנושי להתיר צער בעלי-חיים קשה כל-כך".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס