עדכון חדשות |

: ביזיון ביהמ"ש נגד מ' החינוך ומועצת אלקסום

חברה נכתב על ידי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע דן אתמול (11.3.18) בבוקר, בפניית מרכז עדאלה לפי פקודת ביזיון בית המשפט נגד משרד החינוך והמועצה אזורית אלקסום.

בשנה האחרונה התחייבו משרד החינוך והמועצה האזורית אלקסום כמה פעמים בפני בית המשפט, כי יתפעלו מערך הסעות לאלפי ילדים תושבי הכפרים הלא מוכרים בנגב אל גני הילדים בגילאי 3-4. בעקבות התחייבויות אלו ניתנו פסקי דין שנתנו להם תוקף אך למרות זאת, הם הפרו אותם פעם אחר פעם. את העתירות ואת הבקשה לפי פקודת ביזיון בית משפט הגישה עו"ד סאוסן זהר ממרכז עדאלה, והדיון יתקיים בפני השופטת חני סלוטקי.

עו"ד זהר ציינה בפנייתה לבית המשפט כי אי-קיומו של פסק הדין אף לאחר התחייבות מצד הרשויות מבזה את בית המשפט ומהווה זלזול בו. היא הדגישה כי מדובר בפגיעה קשה ומתמשכת בזכויות ההורים וילדיהם. עו"ד זהר אמרה: "בשל התנהלות המשיבים נאלצים העותרים לשוב ולגשת לערכאות פעם אחר פעם, על מנת לזכות בשירותים בסיסיים אשר אין כל מחלוקת כי זכותם לקבלם, ושמובטח שוב ושוב כי יסופקו. התנהלות המשיבים מבטאת זלזול הן בעותרים והן בהליכים בפני בית המשפט כפי שפורט לעיל."

לאחר הדיון החליט בית המשפט כי יסופקו הסעות באופן מיידי לילדי הכפרים אלג'רף ואום נמילה, ובתוך 30 ימים לכל הילדים תושבי הכפרים הלא מוכרים, כ- 5000 במספר. השופטת סלוטקי כתבה בהחלטתה כי הצדדים יעדכנו את בית המשפט האם אכן ההחלטה האמורה מקוימת, ובהתאם לכך היא תשקול להשית הוצאות על המדינה בגין ההפרה המתמשכת של התחייבויותיה בפני בית המשפט.

איך משפיעות הסעות הילדים על אפשרויות תעסוקה לנשים בדואיות?

  כתבות ווידאו שחבל לפספס