עדכון חדשות |

: הסעות לילדים בדואים לגני הילדים

חברה נכתב על ידי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע ידון היום (10.1.18) בעתירה שדורשת להורות למשרד החינוך ולמועצה אזורית אלקסום לספק שירות הסעות לילדים בגילאי 3 ו-4 שנים מהכפרים הלא מוכרים אל גני הילדים הקרובים למקום מגוריהם.

הדיון יתקיים היום, בשעה 11:00 בבוקר, בעקבות עתירה נוספת של מרכז "עדאלה". משרד החינוך התחייב בעבר, בעקבות עתירה קודמת של המרכז, לספק שירותי הסעות לכלל הילדים המתגוררים בכפרים לא מוכרים בנגב, והתחייבות זו מולאה למשך חודשים ספורים במהלך שנת הלימודים שעברה. אבל החל משנת הלימודים הנוכחית, שירותים אלו לא סופקו, ולמרות פניות מצד הורי הילדים בנדון, הילדים הבדואים בנגב בגילאים 3-4 אינם מקבלים את ההסעה.

לפני כחודשיים התקיים יום הנגב בכנסת, במטרה לדון על הבעיות הכלליות בנגב ובפרט על הבעיות של התושבים הבדואים בנגב. צפו בסיקור של יום זה: 

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה

בתגובותיהם לבית המשפט לקראת הדיון, משרד החינוך והמועצה האיזורית אלקסום הטילו את האחריות האחד על השניה, ולא הציעו פתרונות קונקרטיים להפרה המתמשכת של זכויות הילדים לחינוך. המועצה בתגובתה טוענת כי משרד החינוך טרם העביר את התקציבים הדרושים על מנת לקיים את החלטת בית המשפט. לעומתה, טוען משרד החינוך כי המועצות האזוריות טרם הציגו נתונים רלוונטיים לצורך בחינת הבקשה לתקציב ולקידומה. וכן בעצם, מתנערים משרד החינוך והמועצה האזורית מאחריותם לספק מסגרות חינוכיות לילדים בגילאי 3-4 לפי חוק חינוך חובה.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס