ידיעה כתובה |

: כמה עולה לך להרוס את הכפר שלך?

חברה נכתב על ידי

המדינה תחייב שישה מתושבי הכפר הבדואי הבלתי מוכר אל-עראקיב בכ-260 אלף שקלים בגין הוצאות הריסה, כך פסק בשבוע שעבר בית משפט השלום בבאר שבע תחת החלטתו של השופט עידו רוזין. בנוסף, נקבע כי התושבים ישאו בעלויות משפט על סך 100 אלף שקלים ואף בהוצאות הפרקליטות בגין הקלטות ותמלולים, שעשויות להגיע לכמה אלפי שקלים נוספים.

את התושבים ייצג עו"ד חאלד סואלחי, אשר אמר כי הם שוקלים להגיש ערעור על ההחלטה, אך טרם התקבלה החלטה סופית בנושא. "התנהלות הפרקליטות היא התנהלות של התעמרות בנתבעים. המדינה הרסה את הכפר, לדעתי בניגוד לחוק, והגדילה לעשות ותבעה פיצוי עבור מעשה שהוא מלכתחילה לא חוקי." עוד מדבריו.

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה אמר בתגובה כי "פסיקת בית המשפט מביאה את אכזריות המדינה כלפי האזרחים הערבים בנגב לשיאים חדשים. המדינה, שמנסה לנטוע עצים במטרה לנשל אנשים מאדמתם, מסרבת להכיר בכפרים שרובם נמצאים במקומם עוד לפני קום המדינה, ועכשיו בוחרת גם למוטט כלכלית את מי שמעיז להרים את ראשו ולהיאבק נגד הגזרה באמצעים אזרחיים ודמוקרטיים".

צפו בפעולות ההריסה של הכפר מערב יום הרמאדן 2010 

הכפר אל-עראקיב נהרס בשלישית (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

ערב צום הרמאדן - 10 באוגוסט 2010, פשטו כוחות הביטחון על הכפר אל-עראקיב שבנגב והרסו את כל מה שהספיקו תושביו לבנות מאז ההריסה הקודמת בשבוע שעבר. זו הפעם השלישית שהורסים את הכפר בתוך שבועיים. בזמן ההריסה שהו במקום כ-25 פעילים/ות, שהגיעו לכפר במהלך הלילה, לאחר שעלה החשש להריסה. ערב צום הרמאדן, תושבי אל-עראקיב נותרו ללא קורת גג וללא מי שתיה.
הופק ע"י: | עלה ב: 10/08/2010

  כתבות ווידאו שחבל לפספס