תמלול הכתבה: צדק צדק רודפות

אור סרי: ביום ראשון, כאן במקום הזה, נגזרו על אנס, שהודה באונס, הודה במעשה מגונה בכוח, נגזרו עליו 6 חודשי עבודות שירות בלבד עונש שהוא יריקה בפרצוף של כל הנשים שנפגעו ממנו והוא גם יריקה בפרצוף והפקרה של הביטחון שלנו, של כולנו, שלי, שלך גם שלך, שלכם, של כולנו.

רחל עזריה: הנשים האלה שהתלוננו הן בעצם עשו את מה שבלתי נתפש וכמעט בלתי נסבל. הן עזרו אומץ ועוז לצאת ולומר "הבן אדם הזה אנס אותי" והתקווה הגדולה שלהן הייתה שמערכת הצדק תעשה את העבודה וזה לא קרה.

אור סרי: הבעיה שלנו היא לא יניב נחמן, האנס המורשע, הבעיה שלנו היא גם לא הפרקליטים שתפרו את עסקת הטיעון המבזה הזאת, הבעיה שלנו היא לא רק השופטים והאמירות המזעזעות שלהם בגזר הדין הזה. כל אלה הם רק סימפטומים, הם סימפטומים שמצביעים על חברה חולה ועל מערכת משפט חולה כל כך חולה שהיא לא מסוגלת לעשות צדק. המערכות האלה אמורות להגן עלינו.

מרים שלר: אנחנו עומדות כאן הערב בגלל שיחסי האמון בין הציבור שלנו למערכת הצדק והמשפט נמצאים במשבר. רק 13 אחוז מהפונות למרכזי סיוע מגישות תלונה למשטרה. 70 אחוז מהתיקים שנפתחים במשטרה בשנה, נסגרים ללא הגשת כתב אישום.

עדי עזוז: רק מנימוקים מיוחדים שירשמו בית המשפט יכול לתת פחות מארבע שנים בעבירת אינוס. הנימוקים המיוחדים של בית המפשט זה התקשורת, שמסכן, פגעה לו בשם הטוב, הנימוק השני היה שבשש שנים שעברו מאז המעשה ועד התלונה הנאשם בעצם לא ביצע עבירות נוספות, הוא בעצם לא אנס. היה חסר אולי שהם יכתבו גם בגזר הדין שהיא צריכה לכתוב לו מכתב תודה שהוא אנס מנומס, שאחרי שהוא אנס אותה אז במשך 6 שנים הוא לא עשה עוד משהו.

מרים שלר: ואל תגידו לנו למה היא לא הגישה תלונה, למה אתן לא מדברות, כי העסקה הזאת לא משתלמת לנו.

קריאות: די נמאס, תאשימו ת'אנס! די נמאס, תאשימו ת'אנס!

סוף תמלול הכתבה: צדק צדק רודפות

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס