ידיעה כתובה |

: נועה גור גולן נשפטה ל-30 ימי מחבוש

חברה נכתב על ידי

נועה גור גולן, סרבנית המצפון שסירבה להתגייס בחודש האחרון, נשפטה עתה ל-30 ימי מחבוש. בתומם צפויה נועה להמשיך לסרב עד שתקבל פטור מטעמי מצפון.

בחודש שעבר נכלאה נועה ל-14 ימים, אמש היא נשפטה ל-30 ימים נוספים, בתומם היא צפויה להמשיך לסרב להתגייס עד שתקבל את הפטור משירות צבאי. נועה גור גולן מסרבת לשרת בצבא מטעמים מצפוניים, היא עברה שתי ועדות מצפון שלא אישרו את בקשתה לשרת בשירות לאומי אזרחי. צפו בסרטון הצהרת הסירוב שלה: 

חלמה להיות טייסת ועכשיו מסרבת (לדף הכתבה »)(Available in Ehglish)

נועה גור גולן חלמה כילדה להיות טייסת. במקום זה היא תצהיר השבוע על סירוב מטעמי מצפון וצפויה להיכנס לכלא. צפו בה מספרת על אחיה התומכים, על פציפיזם ומדוע לא ניסתה להשתחרר דרך קב"ן.
הופק ע"י: | עלה ב: 10/07/2017

לקראת כליאתה, פרסמה גור-גולן פוסט בעמוד הפייסבוק שלה, בו כתבה: "אני חוזרת מחר לכלא הצבאי ברגשות מעורבים. את האמת? לא פשוט לי לחזור. הישיבה שלי בכלא מרגישה מאוד פסיבית. הרבה שעות של חוסר מעש בתא, וקל לי מאוד לשכוח למה אני בכלל שם. מצד שני, כשאני נאחזת בסיבה האמיתית והכנה שבגללה אשוב לכלא מחר, אני מתמלאת כוח להמשיך את המאבק. המאבק האישי שלי לחיות ולתרום לחברה על פי מצפוני, ולמען מאבק גדול הרבה יותר ממני ומהסירוב שלי- מאבק למען השלום, לחיים חופשיים ובטוחים באמת לכל היושבים כאן, ישראלים ופלסטינים. מתוך אמונה באדם ולא בנשק. אני יודעת שיש גם דרך אחרת."
בחודש שעבר נועה התייצבה בלשכת הגיוס יחד עם משפחה, מפגינים ומסרבות עבר. נועה הצהירה שהיא מסרבת לשרת בצבא: 

"המצפון שלך הוא פלא" (לדף הכתבה »)(Available in Ehglish)

נועה גור גולן התייצבה בלשכת הגיוס והצהירה על סירוב מטעמי מצפון, אך נשפטה בינתיים לחמישה ימי מחבוש. משפחתה ורשת הליווי "מסרבות" הגיעו לתמוך בה ובהחלטתה.
הופק ע"י: | עלה ב: 16/07/2017

קרדיט: איריס גור

  כתבות ווידאו שחבל לפספס