ידיעה כתובה |

: שימו סוף לעידן הפחם

סביבה נכתב על ידי

פעילי גרינפיס ערכו מחאה בהמבורג, גרמניה, הקוראת לשים סוף לעידן הפחם. בין הפעילים הגרמניים נכחו גם ישראלים שקוראים למדינת ישראל להוביל את מהפכת האנרגיות המתחדשות.

בסוף השבוע האחרון התקיים כינוס ועידת G20 בהמבורג, גרמניה. בועדה נכחו נשיאי המעצמות החזקות בעולם, דונלד טראמפ וולדימיר פוטין. במקביל לכינוס הועדה ערכו פעילות ופעילים רבים הפגנת מחאה לסיום עידן הפחם ולהאצת הפעולה למען האקלים. לוועידת G20 חשיבות מכרעת במאבק למען האקלים, בייחוד לאור הצהרתו של טראמפ לפתוח מחדש את התחייבותה של ארה"ב במסגרת הסכם האקלים שנחתם בפריז.
השימוש בפחם בעולם יורד משנת 2014, אבל בגרמניה הפחם עדיין מהווה 40% מייצור החשמל.

גשר קוהלברנדט
צילום: גרינפיס

"רק אם המדינות המתועשות ינקטו בצעדים שאפתניים למען האקלים נוכל למנוע השלכות קטסטרופליות", הדגישה מומחית האנרגיה של גרינפיס גרמניה, סוזן נאוברונר, "ולגרמניה ולקנצלרית מרקל יש אחריות נוספת לכך כמדינה המארחת את הוועידה".
בגשר קוהלברנדט הציבו שלט ענק שכתוב בו 'end coal'- סיום הפחם. שניים מהפעילים שתלו את השלט הם פעילים ישראליים שתומכים במחאה הגלובלית ובפרט במחאה בישראל, בה פחם אחראי על 36% מייצור החשמל. יעדי ישראל הם מהנמוכים ביותר מבין מדינות ה- OECD וכיום רק 2.6% מהחשמל בארץ מיוצר על-ידי אנרגיות מתחדשות. גרינפיס ישראל הדגישו כי ישראל חייבת להוביל את המהפכה של המאה הנוכחית, מהפכת האנרגיות המתחדשות.
בשלב מסוים ההפגנה הפכה לאלימה, מכוניות הוצתו, שוטרים ופעילים רבים נפצעו. כוחות המשטרה פיזרו את המפגינים בעזרת גז פלפל ותותחי מים. למרבה המזל לא היו הרוגים כתוצאה מהאלימות.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס