ידיעה כתובה |

: הקשר בין טרור וזכויות אדם

מדינה נכתב על ידי

מה הקשר בין הפרת זכויות אדם לעלייה בשיעור הטרור? מסקירת ספרות מחקרית שפרסמו "רבנים למען זכויות האדם" עולה כי "משטרי ביניים", המאופיינים בהפרה שיטתית אך מתונה יחסית של זכויות האדם, צפויים לשיעור הטרור הגבוה ביותר.

הסקירה התפרסמה תחת הכותרת "חרב באה לעולם – סקירת הקשר בין הפרת זכויות להיקף האלימות והטרור", ומועלים בה עשרות מחקרים ומקרים מהעולם המפרטים כיצד הפרת זכויות אדם מתדלקת את הטרור והאלימות הפוליטית.

ביום זכויות האדם הבינלאומי, ביקור באום אל ח'יר, שתושביה סובלים מהתנכלויות והפרות זכויות האדם שלהם:

זכויות אדם באום אל ח'יר (לדף הכתבה »)(Available in English)

ביום זכויות האדם הבינלאומי, הגיעו פעילים ופעילות לתמוך בתושבי אום אל ח'יר הסובלים מהריסות והתנכלויות מצד הצבא וההתנחלות הסמוכה.
הופק ע"י: | עלה ב: 03/01/2017

אל מול הטיעון השגור המנסה להציב מתח תמידי בין זכויות אדם וצרכי ביטחון, גוף המחקרים הנרחב המוצג בסקירה בא להצביע כי במקרים רבים ההפך הוא הנכון – הפרה של זכויות האדם תורמת לעלייה בשיעור הטרור והתפשטות התופעה.

הסקירה מצביעה כי משטרי ביניים שאינם מבצעים דיכוי טוטאלי אבל גם אינם שומרים כראוי על זכויות האדם, הם המשטרים שהכי מועדים לטרור ואלימות פוליטית לפי הספרות המחקרית. ישראל לא יכולה מבחינה מוסרית, יהודית, חברתית, ובינלאומית ללכת לכיוון של דיכוי טוטאלי בנוסח צפון קוריאה או משטר אסאד; לפיכך הדרך להפחית את שיעור הטרור בתחומי השליטה של ישראל צריכה להיות שונה.

לסקירה המלאה

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס