ידיעה כתובה |

: הזנה בכפייה של אסירים

מדינה נכתב על ידי

בעקבות שביתת הרעב של מאות האסירים הפלסטינים, מאיימת ממשלת ישראל לייבא רופאים מחו"ל על מנת להזין בכפייה את האסירים שובתי רעב, זאת במטרה לשבור את התנגדותה של הקהילה הרפואית בישראל לבצע הזנה בכפייה.

עצם הרעיון של ייבוא רופאים מחו"ל מהווה נסיון לרמוס את עצמאותם של הרופאים, מקצועיותם והאתיקה שלהם, כך שהם יהפכו לכלי בדיכוי שביתות הרעב ומאבק האסירים. תקיפת הקהילה הרפואית אינה נעשית בחלל ריק, והיא חלק ממתקפה שמנהל השלטון כנגד ארגונים בעלי פוטנציאל ביקורתי העשויים לרסן את כוחו במישורים של המערכת המשפטית, התקשורתית, וארגוני החברה האזרחית וזכויות האדם.
התנהלות דורסנית זו היא שהביאה את הרופאים החברים ב'רופאים לזכויות אדם' לקרוא להסתדרות הרפואית העולמית להנחות רופאים ברחבי העולם שלא לשתף פעולה עם כוונת שירות בתי הסוהר לייבא רופאים מחו"ל להזנה בכפייה של שובתים. במקביל לקריאה זו הפנו מכתב לראשי מערכת הבריאות בארץ, ובו דרישה כי יעמדו בכללי האתיקה האוסרים מפורשות על טיפול והזנה בכפייה של שובתי רעב.

צפו: מה דורשים האסירים השובתים? 

מה דורשים האסירים השובתים? (לדף הכתבה »)(Available in English)

מוחמד מטרי, תושב טמרה, אסיר פוליטי משוחרר מספר במהלך צעדת השיבה על אדמות הכפר אל-כאברי על שביתת האסירים שהוא השתתף בה בשנות ה-80, על הטקטיקה הקטלנית של ההזנה בכפייה ועל דרישותיהם הבסיסיות של האסירים הפלסטינים כיום. בניגוד לתעמולה של הממשלה, האסירים לא דורשים להשתחרר מהכלא ולא מבקשים זכויות מוגזמות. הם דורשים התקנת טלפונים ציבוריים בבתי הכלא (שבהם כל השיחות מוקלטות) כדי שיוכלו לדבר עם בני משפחותיהם, הם דורשים זכות לביקורי קרובים, זכות ללמוד ותנאים אנושיים בסיסיים.
הופק ע"י: | עלה ב: 04/05/2017

צפו במשאל: האם לדעתך יש לעצירים מנהליים זכות לשבות רעב? 

האם לדעתך לעציר המנהלי זכות לשבות רעב? (לדף הכתבה »)

יצאנו (17.8.2015) לרחובות יפו לשאול האם לעצירים מנהליים ישנה זכות לשבות רעב והאם היית מאכיל/ה בכפייה אילו היית רופא/ה.
הופק ע"י: | עלה ב: 20/08/2015

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס