ידיעה כתובה |

: הקולות השקטים

תרבות נכתב על ידי

בפעם הראשונה ישתפו פעולה קבוצות פלייבק שונות מרחבי הארץ בפסטיבל בשם 'הקולות השקטים'. משתתפי ויוזמי הפסטיבל עורכים אותו בהתנדבות מלאה ללא מטרות רווח ומטרתם לאפשר לאוכלוסיות ולקהילות שונות להשמיע קולות רבים ומגוונים ככל האפשר. 

תאטרון הפלייבק הוא תאטרון חד פעמי בו הקהל מספר סיפור וקבוצת השחקנים ממחיזים את הסיפור לנגד עיניו. הפסטיבל יהיה בסימן שירות הקהילה, 'הקולות השקטים' בחברה וביניהם: קולות של פליטים ומהגרים, אנשים עם צרכים מיוחדים, חברי הקהילה הגאה, גמלאים, חוזרים בשאלה ותשובה, אשר ישמיעו את קולם ויספרו את הסיפור האישי והחברתי שלהם.

עמליה הדר, יו"ר איגוד תאטרון הפלייבק בישראל מסבירה: "הקולות השקטים זה כל הקולות האלה שלא רוצים לדבר עליהם, על הסיפור שלהם, על הנרטיב שלהם, לא רוצים לראות אותם ולא רוצים לשמוע אותם, כי עדיף שיהיו שקופים, כי אם הם לא שקופים אז צריך להתמודד איתם לתת להם מענה, וזה לא נוח".

עוד מספרת עמליה: "כל ישראל ערבים זה לזה, שכחנו את זה, השאיפה שלי בפסטיבל הזה זה שכל ישראל ערבים זה לזה, לא תהיה סיסמא שכוחה, זה אפשרי, זה אפשרי אם נרצה להכיר מישהו אחר". בפסטיבל יהיו הרכבים דו לשוניים (ערבית-עברית) והרכבים של קבוצות פלייבק חובבים. בנוסף למופעי הפלייבק המגוונים, ישולבו בפסטיבל מיצגי אמנות רב-תחומיים, עבודות וידאו ארט, מופעי תאטרון גוף, אמנות פלסטית והרכבים מוזיקאליים.
פסטיבל 'הקולות השקטים' יערך בתאטרון קרוב ובבית פרסקו בתחנה המרכזית בתל אביב, בין התאריכים, 27/04/2017-28/04/2017. פרטים נוספים על האירוע בלינק זה.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס