תמלול הכתבה: צינור מלנקי

מגיש: תיאטרון מלנקי שהוקם בשנת 97, המהווה בית לתכנים ויוצרים יוצאי חבר העמים, נמצא בסכנת סגירה, בשל התמודדות עם קשיים כלכליים הנובעים מבעיית תקצוב. בנוסף המדינה קנסה את התיאטרון מכיוון ששימש "צינור" להעברת כספים לפסטיבל שערך בשותפות עם משרד הקליטה.

שרית רמתי: זאת לא הפעם הראשונה שרשות ממשלתית פונה לעמותה ומבקשת ממנה להעביר כספים לעמותה אחרת, היו דברים מעולם, כולל מנהל תרבות שפנה לעמותה מסוימת שתעביר לעמותה אחרת. ואז הגיע האוצר ואמר "פעילות צינור", ואז הייתה התערבות של מנהל תרבות... פנו לאוצר ואמרו- 'לא, זה לא פעילות צינור, זה יוזמה שלנו'. מה שחמור מאוד, זה שאותו חשב (פקיד מ. האוצר) הוא גם התובע, הוא גם השופט, הוא גם התליין.

איגור ברזין: הם הרגו בי רצון לביים, ואני עוד מעט צריך לצאת עם פרויקט חדש, ואני פשוט מרגיש איך כל בוקר קשה לי לקום, וללכת לעשות חזרות.

למרות שמשרד האוצר הקטין את הקנס בחצי ופרש אותו בהסדר של חמש שנים, התיאטרון נמצא בקשיים כספיים המאיימים על קיומו.

שרית רמתי: אנחנו לא יכולים לחיות עם הקיזוז של 60,000 ₪ כל שנה, לאורך חמש שנים, כי אנחנו במצב נוראי. אם לא מבטלים לנו את הקנס אנחנו ב- 2016 מגיעים לגרעון של משהו כמו למעלה מ- 600,000 שקל. אנחנו קיבלנו עכשיו את פרס רוזנבלום, איגור כבר זכה בפרס לנדאו ופרס יורי שטרן, והתיאטרון קיבל הרבה מאוד פרסים ורק לאחרונה השנה קיבלנו את פרס קיפוד הזהב, זאת אומרת אנחנו מאוד מוערכים על ידי הברנז'ה. כיוון שהתיאטרון מחושק מבחינה כלכלית, אין לנו אפשרות לפרסם, ואין לנו אפשרות לקחת יחסי ציבור.

יונתן מילר: רק הדלק של הג'יפ שהלך להביא איזה ילד מסכן בן 17 משכם ולתחקר אותו, רק הדלק של הג'יפ- זה התקציב של ההצגה שלנו.

סוף תמלול הכתבה: צינור מלנקי
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס