ידיעה כתובה |

: אל תדאג אמר הדג- יש לי עורך דין כריש!

חברה נכתב על ידי

פעילי עמותת אנונימוס ערכו מיצג יצירתי בנמל תל אביב לציון היום הבינלאומי נגד דייג, תחת הכותרת "דיג הוא ציד אכזרי". על פי הערכות, כ-150 מיליון דגים מומתים מדי שנה רק עבור הצרכנים בישראל ובמהלך חייו ישראלי אוכל בממוצע כ-2,000 דגים.

פעילים בעמותת אנונימוס לזכויות בעלי-חיים ערכו מיצג מחאה לציון היום הבינלאומי נגד דיג. מדובר ביוזמה חדשה שמצוינת השנה בפעם הראשונה בשורה של מדינות, ביניהן ארה"ב, קנדה, צרפת, שוויץ, בלגיה, גרמניה, פורטוגל, אוסטרליה ומדינות נוספות. במייצג, הצטופפו הפעילים תחת רשתות דיג בהזדהות עם קורבנות תעשיית הדיג – דגים הניצודים למאכל ובעלי חיים ימיים אחרים הנתפסים כ"שלל לוואי". לצד המיצג העמידו הפעילים דוכן טעימות של סושי טבעוני וסלט "טונה" טבעוני, והציעו לעוברים ולשבים הזדמנות ליהנות ממזון מהצומח שיוצר ללא התעללות בבעלי חיים.

ממארגני המחאה נמסר: "רבים לא יודעים שהדגים בתעשיית הבשר עוברים התעללות איומה. לדיג יש תדמית פסטורלית, אולם המציאות שונה לחלוטין. חייהם השלווים של דגי הים נקטעים באחת, כאשר הם ניצודים ברשתות ענק הלוכדות אותם. הדגים נדחסים ונערמים זה על גבי זה, פצועים, מדממים ונחנקים למוות לאיטם באוויר הפתוח. רשתות הדיג אינן מבדילות בין הדגים שהתעשייה מבקשת לצוד לבין חיות ים אחרות, וכך בנוסף לדגים הנתפסים למאכל, תעשיית הדיג קוטלת בעלי-חיים ימים רבים אחרים, ביניהם גם צבי-ים, דולפינים ומיני דגים הנמצאים בסכנת הכחדה".

צילום: רויטל טופיול

עוד מוסיף פעיל באנונימוס, "דגים הם יצורים חברתיים, בעלי יכולת לזהות פנים ולתכנן את פעולותיהם, ואפילו תועדו דגים העושים בשימוש בכלים – דבר שעד לא כל כך מזמן עוד נתפס כייחודי לבני אדם. שורה של מחקרים כבר הוכיחו שדגים חשים סבל וכאב, אולם זעקותיהם חרישיות".

צילום: רויטל טופיול

  כתבות ווידאו שחבל לפספס