תמלול הכתבה: הפינוי ברחוב חירותנו

הודיה ג'מלי: נכון להיום אנחנו נמצאים בדירת חלמיש שפלשנו אליה מכיוון שהיינו ברחוב ולא היה לנו איפה לגור. כרגע הוצא צו פינוי כדי לפנות אותנו מהדירה, ואין לנו פתרונות רלוונטיים כרגע בשביל לעבור למקום אחר. זאת אומרת שאם צו הפינוי יוצא לפועל, אנחנו נזרקים לרחוב עם ארבעה ילדים.

 

סילבי ביטון: באים לפנות אותם מהבית בטענה שהבית מיועד להריסה, ולא ראוי לשכון בו, ומסתבר בכלל שהם גרים בקומה הראשונה והקומה השנייה עוברת שיפוץ, שזה לא הגיוני בכלל, כי אם היסוד רעוע, אי אפשר לעלות קומה למעלה. עכשיו, מדובר במשפחה עם ארבעה ילדים, עם זוג הורים שלא בקו הבריאות, שלא יכולים להתמודד עם זה. ואני והחברים שלי הגענו אליהם בשביל לנסות למנוע את הפינוי שאמור להיות היום.

 

קריינות: בעודנו מחכים לדפיקה בדלת ולשוטרים אלימים, מספר דקות בלבד לאחר שעוברת ניידת משטרה שמשקיפה לתוך הבית, מגיעה להודיה שיחת טלפון מפתיעה מלשכת הרווחה:

 

לשכת הרווחה: הפינוי הוא מחר

הודיה: ומה היא רוצה להציע לי, דירה כמו ש...

לשכת הרווחה: אני לא יודעת מה היא רוצה להציע לך, היא ביקשה שאני אגיד לך שתגיעי ברבע לשתיים עשרה, את ועצמון, כי היא רוצה לדבר עם שניכם.

הודיה: טוב, אני אבוא לשמוע מה שיש לה להגיד, אבל אני לא לוקחת את ה-2000 ש"ח.

לשכת הרווחה: אני לא יודעת מה תעשי, תבואי תשמעי את הדברים, תחליטי אחרי זה את ההחלטות שלך.

 

קריינות: בכניסה עצר אותנו שומר, ולמטה כבר חיכתה לנו ורדה חורש, מנהלת מחלקה בלשכת הרווחה 'אחווה', שאמרה לנו שמפה הודיה ממשיכה לבד במאבקה נגד הבירוקרטיה.

 

ורדה חורש: אני אשמח, אם תוכלו לעזור למשפחה אני מאוד אשמח, אבל כל דבר של תקשורת - אני חייבת אישור של דובר העיר.

 

קריינות: לאחר המתנה ארוכה הופתענו לגלות שהודיה ומשפחתה אינם זכאים כלל לדירה. זאת בגלל קצבאות שהם מסרבים לקבל. אך עוד יותר הופתענו לגלות את הבשורה המשמחת - 

 

הודיה: הייתה ועדה עליונה בירושלים שהחליטה שאנחנו נקבל דירה בנצרת עילית, וכל זה נעשה בעקבות זה שהגענו עם תקשורת ועם אנשים פעילים שעזרו לנו דרך הפייסבוק, למען צדק חברתי.

 

קריינות: לצד השמחה, אי אפשר שלא לתהות מה היה קורה למשפחת ג'מלי, אילו התקשורת והפעילים החברתיים לא היו נוכחים במקום, כפי שקורה מדי יום בכל רחבי המדינה.

סוף תמלול הכתבה: הפינוי ברחוב חירותנו

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס