יום שלישי   04-08-2020
עדכון חדשות |

: מחר: וועדת מצפון לסרבניות הגיוס

חברה נכתב על ידי

מחר (שני, 20.3) תתכנס וועדת מצפון לדון בעניינן של סרבניות המצפון תמר אלון ותמר זאבי המרצות עד כה כ-130 ימי כליאה. הצבא ממשיך להתעמר בסרבניות המצפון ולהפריד ביניהן בין בתי כליאה, ככל הנראה על מנת לשבור את רוחן לקראת וועדת המצפון המתקרבת.

אתמול (שבת, 18.3) נערכו הפגנות תמיכה בשלושת סרבניות המצפון (תמר אלון, תמר זאבי ועתליה בן אבא) מול בתי הכלא הצבאיים בהם הן כלואות לקראת וועדת המצפון שתתקים מחר. ההפגנות אורגנו על ידי תנועת "יש גבול" התומכת במסרבות תוך מודעות לצבא כצבא הכיבוש: "הצבא ממשיך להתעמר בסרבניות המצפון ולהפריד ביניהן בין בתי כליאה, ככל הנראה על מנת לשבור את רוחן לקראת וועדת המצפון המתקרבת."

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה
במסגרת בקשותיהן של הסרבניות לקיומה של וועדת המצפון תמר אלון כתבה: "מערכת הכיבוש הישראלית בשטחים אינה מעמידה את ערך החיים של הפלסטינים במקום הראשון. דיכוי העם הפלסטיני הוא שלילה ברורה של ערך החיים.. המצפון שלי לא מאפשר לי לקחת בהן חלק. כשאני אומרת פעולות בלתי חוקיות בעליל, כוונתי היא למדיניות שעל כולה מתנוסס דגל שחור".
ותמר זאבי כתבה בבקשתה: "גדלתי בירושלים בשנים לא פשוטות של האינתיפאדה השנייה. אני זוכרת אנדרטאות קמות, וטקסי זכרון שכונתיים. עבורי, השירות בצבא הוא לקיחת חלק פעיל ביצירת המציאות הזו. אינני רוצה להיות חלק מהמעגל הזה. מצפוני מחייב אותי להרים את הראש מתוך המים האדומים הללו, ולסרב לשרת בצבא אשר מחדש ותורם למעגל זה."

  כתבות ווידאו שחבל לפספס