תמלול הכתבה: סרבניות מצפון

מגיש: תאיר קמינר, בת התשע עשרה נשפטה בתחילת השבוע לעשרים ימי מעצר בעקבות סירובה לשרת בצבא. זאת תקופת המעצר הרביעית שמרצה קמינר. את פורים האחרון חגגו פעילות ופעילים בהפגנת תמיכה בתאיר קמינר ובאיידן קטרי, שהכריזה גם היא על סירובה לשרת בצבא.

איידן ק: ואני טרנסית, מזרחית, קווירית, צה"ל לא ידע לאכול אותי. אני בחודשים האחרונים נחשפתי למעגלי הידברות של נשים בתור פעילה פמיניסטית בפריפריה. דיברתי עם נשים ערביות מה שמאוד השפיע עלי לרצות לסרב.

מגיש: אביה של תאיר, מיכה קמינר, הקריא מכתב שכתבה עורכת הדין מיכל פינצ'וק לאחר שביקרה את תאיר בכלא.

מיכה קמינר: הרבה דרכים יש להתנגד לכיבוש וכולן טובות אבל הדרך בה בחרה תאיר היא ללא ספק מהקשות שבהן. כמה כוח ואמונה צריכה ילדה בת 19 כדי לצאת למלחמה כזאת נגד המערכת. איזה אומץ צריך כדי לעמוד לבד.

מגיש: מול הפגנת התמיכה בסרבניות התקיימה הפגנת נגד.

איתי אקנין: אני רוצה לפנות להפגנה שמולנו ולהגיד להם שאני לגמרי מבין למה הם פה. אני חושב שאתם פה כי מפחיד לחיות במדינה הזאת. ואני חושב שכולנו צריכים לדאוג שיהיה פה פחות מסוכן, ליהודים ולערבים, זה ממש לא משנה. סבא וסבתא שלי הגיעו ממצרים. הם ערבים, הם יהודים. אנחנו לא פה כדי למות, אנחנו פה כדי לחיות.

דב חנין: חברות וחברים, אנחנו נמצאים בדרך למקומות מאוד אפלים. כמה חסרים לנו שלטים צועקים שיצעקו, "עצור". תאיר מניפה היום שלט כזה, איידן מניפה היום שלט כזה.

סוף תמלול הכתבה: סרבניות מצפון

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס