תמלול הכתבה: מסרבות להיות כובשות

קריאות בהפגנה: לא יורות, לא בוכות, מסרבות להיות כובשות!
לא פקידה ולא טנקיסטית, סרבנית ופמיניסטית!
יוסף ג'בארין: אנחנו באנו לכאן כדי לחזק את ידיהן של שתי התמריות וגם לחזק את ידיהן של הסרבניות שהובילו את הדרך הזו בתקופה האחרונה ובראשן תאיר קמינר שגם היא נמצאת איתנו.
תמר זאבי: אני מסרבת היום להתגייס לצה"ל מתוך תחושת מחויבות ואחריות למציאות פה ולהרים את הראש ולהגיד שמבחינה מוסרית מה שקורה פה זה לא בסדר, והדיכוי של העם הפלסטיני לא יכול להימשך.
תמר אלון: בסופו של דבר כל המערכת מופנית לדבר אחד שנקרא הכיבוש. לא משנה מה התפקיד, הכל בסופו של דבר, כל המשאבים וכל הכוחות, מופנים לדבר אחד שאני לא מוכנה לקחת בו חלק.
קריאות בהפגנה: תמר היא משלנו, לא תגייסו אותה!
תאיר קמינר: אני חושבת שכל קול כזה יכול להשפיע על עוד בן אדם אחד או עוד עשרות או מאות או אלפים. אנחנו באמת לא יודעות כמה רחוק הסרבנות יכולה להגיע.
מיכה קמינר: כשאת באה בהבנה שהמעשה של ללכת ולשבת בכלא הוא הרבה יותר משמעותי לחברה מאשר ללכת לשרת, את הולכת בראש מורם ומבינה את הכוח של הסירוב, של להגיד "לא, אני לא משתתפת בהמשך הכיבוש, אני אומרת לזה די, ואני מוכנה לשאת בתוצאות".
יגאל אלחנן: בויכוח כאן אמרו שכשיגיעו אלינו הביתה אותם המחבלים שאנחנו שולחים את חיילינו להגן עלינו מפניהם... אז הגיעו אלי הביתה ואת אחותי הרגו ואני עומד כאן בשביל שלא יהרגו עוד אחיות של אף אחד. והתמריות עושות את מה שהן עושות בשביל שלא יהרגו יותר אחיות של אף אחד ולא ילדים של אף אחד.
תמר זאבי: אני מאמינה שזה פשוט גם עניין רגשי. שכשמרגישים כל כך הרבה עצב וכאב אז צריך להרים את הראש וצריך לקחת אחריות.

סוף תמלול הכתבה: מסרבות להיות כובשות

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס