ידיעה כתובה |

: טקס הענקת פרס ליבוביץ' לשנת 2017

חברה נכתב על ידי

ביום שישי הקרוב (17.3.2017) יתקיים טקס להענקת פרס על שם ישעיהו ליבוביץ'. זוכי הפרס השנה הם הגב' חנה בר"ג, פעילה במחסום ווטש ועו"ד חסן ג'בארין, מייסד ומנכ"ל ארגון עדאלה. הפרס מוענק על ידי תנועת יש גבול.

בשנת 1988 כתב פרופ' ישעיהו ליבוביץ': "אם ימשך המצב הקיים (מילת המפתח היא: 'אם'), תהיה החוליגניזציה – או שמא אף יהיה עלינו לומר: הנאציפיקציה – של העם והחברה בישראל, בלתי נמנעת". מדי שנה ושנה מוענק פרס על שם ישעיהו לייבוביץ מטעם תנועת יש גבול, על פעילות ציבורית למאבק בכיבוש ולחתירה מתמדת לשלום ברוח משנתו של פרופ’ ליבוביץ’.

השנה, כאמור, יוענק הפרס לגב' חנה בר"ג הפעילה במחסום ווטש ומי שתציג אותה תהיה ד"ר יהודית אלקנה. כמו כן יוענק הפרס לעו"ד חסן ג'בארין, מנכ"ל ומייסד ארגון עדאלה, והוא יוצג על ידי עו"ד אביגדור פלדמן. את הטקס תנחה לאה שקדיאל.

פרס ליבוביץ' 2017: מימין הגב' חנה בר"ג, משמאל עו"ד חסן ג'בארין

בין מקבלי הפרס בעבר ניתן למנות רשימה ארוכה של גברים ונשים שמקדישים ימים ולילות למאבק להגנת זכויות אדם, בהם: יעקב מנור, רמי אלחנן ובסאם אראמין, אילנה המרמן, עמירה הס, שולה קשת, ד"ר רון פונדק, חנה פרידמן, פרופ' רפי ולדן, שרה בנינגה ושולמית אלוני.

צפו בנאומים מתוך טקס הענקת פרס ליבוביץ' בשנה שעברה (רשימת צפיה הכוללת את דברי הפתיחה, הצגת חתני הפרס ונאומי חתני הפרס):

טקס פרס לייבוביץ' 2016 (לדף הכתבה »)

פרס על שם ישעיהו לייבוביץ מוענק מדי שנה מטעם תנועת יש גבול, על פעילות ציבורית למאבק בכיבוש ולחתירה מתמדת לשלום ברוח משנתו של פרופ’ ליבוביץ’. חתני הפרס לשנת 2016 הם יעקב מנור, רמי אלחנן ובסאם עראמין.
הופק ע"י: | עלה ב: 07/03/2016

לפרטי האירוע.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס