ידיעה כתובה |

: מי דואג לנוער הלהט"בק?

חברה נכתב על ידי

לאחר משבר תקצוב משמעותי בתקציב בשנה שעברה, הצליח ארגון הנוער הגאה 'איגי' לצאת לדרך חדשה ומכין פעילויות רבות ברחבי הארץ לנוער הגאה.

אחת מהפעילות האחרונות היא פתיחת קבוצה לנוער להט"בי חרש בתל אביב שפועלת באינטגרציה עם שאר קבוצות הארגון. גם קבוצת האג'נדה של איגי, קבוצת מנהיגות לנוער, החלה בפרויקט ללימוד שפת הסימנים בשיתוף פעולה עם 'תעביר את זה הלאה'. הפרויקט מיועד לאפשר אינטראקציות בין ציבור החרשים הלהט"בי ובכלל לבין הציבור השומע.
לפני כחצי שנה החל לפעול מענה און-ליין לנוער להט"בי בערבית. החודש, החלו פגישות חברתיות בין נוער ערבי לה"טבי באיגי.

מתוך אתר האינטרנט של איגי

בקיץ האחרון עיריית באר שבע יחד עם המשטרה סירבו לשתף פעולה עם המצעד בעיר, אך פעילי ופעילות הקהילה סירבו לקבל את ההחלטה הזו וקראו בקול גדול: "בכל שכונה, בכל רחוב- מותר גם לנו לאהוב".

עוד נצעד בגאווה בבאר שבע (לדף הכתבה »)

בעוד בערים רבות ברחבי הארץ מתקיימים מדי שנה מצעדי גאווה, עיריית באר שבע, בשיתוף המשטרה, מתנגדת באופן קבוע לקיום מצעד ברחובות העיר. השנה החליטו פעילות ופעילים גאים מהעיר לצאת למאבק על מנת לקיים לראשונה מצעד גאווה של ממש בבאר שבע. גם לאחר עתירה בנושא לבג"ץ, הפעילות סירבו להתפשר על תוואי המצעד ולהעבירו לרחובות צדדים ועל כן החליטו לקיים הפגנה המונית מול העריית וקראו: "בכל שכונה, בכל רחוב- מותר גם לנו לאהוב".
הופק ע"י: | עלה ב: 18/07/2016

לאחרונה, אולי בעקבות המחאה האחרונה בעיר, מחלקת הנוער בעיריית באר שבע אישרה מרכז נוער להט״ב חדש. כמו כן גם הוקמה הקבוצה הדתית הראשונה בעיר.

ההתאוששות והפרויקטים החדשים של איגי נותנים המון תקווה, אך חשוב לזכור שעדיין בני נוער להט"ב נרדפים וחווים מציאות לא פשוטה. מחר יתקיים יום הזכויות לקהילה הגאה בכנסת. ועדת החינוך, התרבות והספורט תדון ביצירת מרחב מוגן לנוער להט"ב במערכת החינוך והוועדה לזכויות הילד תדון בנידוי בני נוער להט"בים מהבית ומהקהילה.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס