ידיעה כתובה |

: כי האדם עץ השדה – אירועי נטיעות

מדינה נכתב על ידי

ביום שישי, 10.2.17, ייתקימו שני אירועי נטיעות משותפים ליהודים ולפלסטינים לכבוד ט"ו בשבט. האירועים פתוחים לציבור ויתקיימו ביוזמתם של עמותת "רבנים למען זכויות האדם", פורום הכרה וארגון עוז ושלום. 

למידע נוסף והרשמה להצטרפות לפעילות

  • צפו: פעילות נטיעות קודמת בגדה:

נטיעות ט"ו בשבט בגדה (לדף הכתבה »)

ביום חמישי ה-16.01.14, נסעו רבנים למען זכויות האדם וקואליציית המסיק לטעת עצי זית בשכונת הקטמונים בי-ם ובכפר פלסטיני – מול פורעי "תג מחיר" בגדה, ומול מדיניות כלכלית מקטבת בישראל.
הופק ע"י: | עלה ב: 16/01/2014

הפעילות תתקיים בשני מוקדים. המוקד הראשון יהיה בכפר פלסטיני שבגדה, הסבל מהתנכלויות ומהשחתת עצים בשנים האחרונות על ידי מתנחלים קיצוניים. הנטיעות ייערכו בשיתוף עם מתנדבים מישראל ויהדות התפוצות, על מנת להראות פנים אחרות של היהדות ולהביע קול אחר היכן שבוצע עוול של השחתת עצים, בתקווה שעצי הזית ישובו להוות סמל של שלום בין העמים.

במקביל ייתקיים במוקד נוסף אירוע נטיעות סמלי בחצר המסגד בכפר הבדואי אום אל חיראן שבנגב, הנמצא בסכנת עקירה בעקבות תכניות הממשלה להרוס אותו ולהעביר את תושביו.

רוצים להרוס להייפא את הבית (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מספר ארגונים ועמותות ישראליות ארגנו אירוע סולידריות עם הכפר אום אל חיראן וניסו להביא "אחווה, שותפות ותקווה לחברה אחרת ולשלום מול כל העננה מסביב". המבקרים היהודים קיבלו הצצה של שעות ספורות לחיים בלי תשתיות מים וחשמל, בלי כבישים סלולים ובקיצור - חיים ללא הכרה מהמדינה. לראיון ברדיו כל השלום על הכתבה.
הופק ע"י: | עלה ב: 03/11/2015

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס