ידיעה כתובה |

: סוף לכרטיסי הזנות הפזורים על המדרכות?

חברה נכתב על ידי

הצעת חוק חדשה תאפשר ניתוק מידי של מספרי טלפון המופיעים על כרטיסי זנות. ההצעה תעלה היום (ראשון, 29/1/2017) להכרעת ועדת השרים לענייני חקיקה.

כרטיסי הביקור המציעים שירותי מין, מפוזרים לכל עבר במרחב הציבורי והפכו למגיפה של ממש במדרכות הערים הגדולות: ילדים אוספים את הכרטיסים המציגים תמונות מיניות ומבזות של נשים למשחק ״רביעיות״; עוברי אורח דורכים על הכרטיסים המזהמים את המרחב והציבור הופך אדיש לחשיפה התמידית לתכנים אלו המשפילים נשים ומפרסמים שירותי זנות בניגוד לחוק. עבור הסרסורים, מספרי הטלפון נחשבים נכס יקר ערך, כיון שהם מאפשרים לשמור על קשר עם לקוחות פוטנציאלים, גם כאשר בית הבושת מחליף כתובת בעקבות פשיטת משטרה.

הצעת חוק חדשה של חברת הכנסת מרב מיכאלי (המחנה הציוני) תעלה ביום ראשון לוועדת השרים לענייני חקיקה. על פי הצעת החוק, קצין ממונה במשטרת ישראל יוכל להורות על ניתוק קו טלפון המופיע על כרטיסי ביקור המשמש לפרסום שירותי זנות, תוך מתן הודעה לבעלי המספר על הליך הניתוק. ההצעה נכתבה בשיתוף עם המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הפועל לשינוי מדיניות ולמיגור צריכת הזנות בישראל.

אל תהיו זונות

Posted by ‎Merav Michaeli מרב מיכאלי‎ on Friday, January 27, 2017

ראומה שלזינגר, מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות: "כרטיסי הזנות הפזורים ברחובות הם תזכורת יומיומית לאזלת ידו של החוק הקיים בהתמודדות עם תופעת הזנות. מספרי הטלפון נמכרים בין סרסורים בסכומי עתק – כי הם החוליה המקשרת בין הסרסור ללקוח. הצעת החוק תיתן עוד כלי בידי המשטרה לטפל בתופעה ולהתקדם עוד צעד במיגור הזנות"
עו"ד אביטל רוזנברגר מהמטה למאבק בסחר בנשים ובזנות: "רק בשבוע שעבר נפטרה אישה נוספת בזנות. ניתוק הפלאפונים של בתי הבושת הוא כלי חשוב שיסייע לגורמי האכיפה במאבק בתעשיית הזנות. חשוב אבל לא מספיק, הגיע הזמן להעביר את החוק להפללת לקוחות. לנשים בזנות אין יותר זמן."

  • צפו: עצרת זכרון ומאבק לזכר קורבנות הזנות:

הזנות עדיין הורגת (לדף הכתבה »)

שנה לאחר התאבדותה של ג'סיקה, אישה בזנות, התקיימה ברחוב הירקון בתל אביב עצרת זכרון ומאבק לזכר קורבנות הזנות. ג'סיקה שמה קץ לחיה בשנה שעברה בבית הבושת ברחוב הירקון בו נוצלה על ידי עשרות צרכני זנות מידי יום ושבו היא גם גרה במשך 15 שנים. מותה מצטרף למותן של לפחות 34 נשים נוספות בשבע השנים האחרונות.
הופק ע"י: | עלה ב: 22/08/2016

סקר אודות תופעת הזנות בישראל, אשר הוכן לאחרונה עבור משרד הרווחה והמשרד לביטחון פנים, חושף מציאות קשה – בישראל ישנם כ-12,500 נשים, גברים, נערות, נערים וטרנסים בזנות, מתוכם כ- 1500 קטינים. 97% מהן ישראליות, 62% אימהות לילדים מתחת לגיל 18. רובן המכריע העידו כי נכנסו למעגל הזנות כתוצאה ממצוקה כלכלית וכ-80% העידו כי היו מעוניינות לצאת ממעגל הזנות לו רק הייתה להן האפשרות. הסיבות הנפוצות ביותר לרצון לצאת ממעגל הזנות בקרב הנשאלות היו תחושות השפלה וכאב, שחזור טראומות מיניות ורצון לשוב לחיות חיים נורמטיביים.znut

  כתבות ווידאו שחבל לפספס