תמלול הכתבה: עד כאן, לא מחליטים בלי נשים, 20 שנה ל-1325

ציפי לבני: התכנסנו כאן לכבוד החלטה 1325 של מועצת הבטחון של האו״ם.

יסמין רובין קופר: החלטה 1325 של מועצת הבטחון של האו״ם, שמלאו לה לאחרונה עשרים שנה, מבקשת להבטיח השתתפות של נשים ממגוון קהילות בקבלת החלטות ובתהליכי משא ומתן.

תמר זנדברג: אני חושבת שאם יש חצי מהאוכלוסייה שנעדרת, שלא קיימת בשולחנות מקבלי ההחלטות אז בהכרח ההחלטות  נפגעות, בהכרח הן פחות טובות.

עאידה תומא סלימאן: זכותנו, אנחנו חמישים אחוז מהציבור, חמישים ושתיים אחוז, זכותנו לקבל החלטות ולהביא את הצרכים שלנו, את זוויתהראייה שלנו.

תהלה פרידמן: הקורונה הראתה לנו שמדינות שמנוהלות ע״י נשים התמודדו טוב יותר עם הקורונה, קבלת ההחלטות היתה יעילה יותר.

ע'דיר כמאל מריח: ותאמינו לי כשאני מסתכלת על קבינטים ועל דיונים כלשהם, ממשלתיים ולא ממשלתיים ואני רואה גברדיה דברית יושבת, תסלחו לי גברים, אני רואה איך ההחלטות מתקבלות בצורה מעונבת, חסרת קריאייטיב, בנאלית, מקובעת, ואני אומרת אנחנו חייבות להיות שם.

ציפי לבני: אתם מבינים,  אנחנו לא צריכות להוכיח שאנחנו גבר גבר, אנחנו לא צריכות להוכיח שיש לנו ביצים. יש לנו ראש ויש לנו לב ואנחנו משלבות בין השניים האלה כשאנחנו מקבלות את ההחלטות.

אימאן ח'טיב יאסין: ואני מאוד מחזקת את הגברים שהגיעו ומגיעים ועושים ביום יום כדי שהמציאות הזו תשתנה. ואני כן רוצה להגיד לכם שעליכם מוטלת אחריות יותר כבדה מעלינו, כי יש לכם גישה לאותם מקומות שאפשר להשפיע ולשנות החלטות.

ציפי לבני: כי אנחנו יודעות לקבל החלטות, גם לצורך הגעה לשלום וגם בבטחון, ותאמינו לי הייתי שם. ניהלתי עבור מדינת ישראל משא ומתן לשלום ושמרתי שם על הבטחון.

מרב מיכאלי: יש לנו הנהגה גברית שלא רק לא יודעת להביא שלום ביננו לבין שכננו ושכנותנו, אלא יודעת לסכסך פנימה ביננו.

עופרה פרל דקל: ולא יתכן שעד היום ב-2020 עדיין סופרים אישה פה אישה שם שמגיעה לפורום של קבלת החלטות. עד כאן, לא עוד.

עאידה תומא סלימאן: אנחנו ביננו יש את הרופאות ויש את המדעניות ויש את הפוליטיקאיות ויש ויש ויש וכל זה זה הון אנושי מבוזבז שהמדינה והציבור לא נהנה מהם.

ניצן הורוביץ: עשרות מדינות בעולם מיישמות תוכניות עבודה קונקרטיות לשילוב נשים במנגנוני החלטות, לא בגלל שהן רוצות לצאת נחמדות, כי הן מבינות שההחלטות נכונות יותר בצורה כזו.

אריק אולנהאג: אם יש נשים בשולחן מקבלי ההחלטות יש סבירות גדולה יותר ליצור שלום בר קיימא.

תמר זנדברג: כי המטרה של 1325 זה לא שאנחנו גם נכנס וננהל את המלחמה ולא שאנחנו גם נכנס לטנק ונסובב את הצריח, אלא שאנחנו נכנס לחדרים ונכנס לטנקים ונפסיק אותם מלירות, ונעשה שלום.

אימאן ח'טיב יאסין: מהשלום בתוך הבית יהיה שלום כלל עולמי.

מרב מיכאלי: ממש במחלקתנו, אל תגידו יום יבוא הביאו את היום

אימאן ח'טיב יאסין: ולשם אנחנו צריכות לשאוף ואסור לנו לוותר.

עאידה תומא סלימאן: אנחנו רואים מה עשו גברים עד עכשיו, אנחנו נעשה את זה אחרת.

סוף תמלול הכתבה: עד כאן, לא מחליטים בלי נשים, 20 שנה ל-1325

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס