ידיעה כתובה |

: סנקציות על הטלוויזיה החברתית – תמונת מצב

חברה נכתב על ידי

בשבועות האחרונים יידענו על מתקפה הכוללת מספר סנקציות על הטלוויזיה החברתית. הנה עדכון:
משרד התקשורת היה אמור להעביר לטלוויזיה החברתית מענק שאושר ע"י ועדת התמיכות בסך 121,000 ₪. המענק נקבע בשל היותנו גוף שידור קהילתי שמשדר בערוץ 98 (המענק מהווה החזר הוצאות חלקיות על השידור בשנה הנוכחית).
יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין – ד"ר יפעת בן חי-שגב, החליטה בהנחיית מנכ"ל משרד התקשורת, שלא להעביר לנו את המענק. למרות שוועדת התמיכות כבר אישרה את המענק, היא מבקשת לצפות בכל התכנים ששידרנו השנה בערוץ 98, כדי לבדוק האם הם חתרניים…

יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין הגדילה לעשות, והחליטה להעביר את הסוגיה גם לשר האוצר, כדי שיפעיל את סמכויותיו לבטל את המענק שנקבע ואושר לטלוויזיה החברתית. חשוב לציין, שכל זה נעשה מבלי להצביע עד כה על כתבה קונקרטית המהווה בעיה כלשהי גם לתפישתם.
מעבר להנחיות להשתיק אותנו, שבאות מלמעלה, אנו מעריכים כי מדובר גם בהתנכלות, עקב כתבת התחקיר הביקורתית שהפקנו "מתישים את השידור הקהילתי" המבקרת בין היתר את ועדת התמיכות במשרד התקשורת, כתבה שהמועצה לשידורי כבלים ולוויין לא רצתה להתראיין או להגיב עליה.

מתישים את השידור הקהילתי (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

השידור הקהילתי בערוץ 98 נותן ביטוי דמוקרטי לקשת התרבויות והדעות בחברה הישראלית, אך המדינה, שאמונה על התמיכה בשידור הקהילתי, פועלת להחלישו. ב-2012 קוצץ התקציב שמוקצה לגופי השידור הקהילתיים בחצי וחסמים בירוקרטיים חדשים נוספו, מה שהביא לירידה משמעותית במספר הגופים הנתמכים. היעדר שקיפות באופן הקצאת התמיכה, מקשה על גופי השידור לשפר את בקשותיהם לעתיד ולבקר את אופן חלוקת התמיכות.
הופק ע"י: | עלה ב: 13/10/2016

במקביל השר אורי אריאל העומד בראש הרשות לשירות לאומי, עומל "לייבש" לנו את השירות הלאומי. בכל שנה, מופנים לטלוויזיה החברתית עשרות מועמדים/ות לשירות לאומי דרך העמותות המתווכות, מהם אנו בוחרים ארבעה. השנה לא הופנו אלינו כמעט מועמדים/ות ונאלצנו להסתפק בשיבוץ של מועמד אחד בלבד.
אם אתם הורים לילדים בגיל המתאים, שלהם פטור מגיוס, או אם במעגל ההיכרויות שלכם יש חבר'ה עם פטור, או כאלו שלא מרוצים מהשירות הלאומי הנוכחי ומעוניינים להשתבץ במקום אחר, אל תהססו להפנות אותם אלינו. המהלך של השר אורי אריאל אינו חוקי – והתשובה הראויה לכך, היא איוש מרבי של תקני השירות הלאומי בטלוויזיה החברתית – כמה שיותר מהר.
סנקציה נוספת, היא דרישה לפנות את המשרד שלנו, שבאה במפתיע מהגוף המשכיר, תוך הפרת חוזה השכירות – דרישה שלהערכתנו קשורה בראש וראשונה במי שאנחנו ובלחצים שהופעלו על המשכיר.
האתגרים העומדים בפנינו בימים אלו אינם פשוטים – מאבק משפטי וציבורי מול משרד התקשורת, המשך פעילות עיתונאית בהיעדר איוש תקני השירות הלאומי – שהם כה משמעותיים עבורנו, אילוץ לעבור משרד עד תום דצמבר, כאשר אנו נמצאים בתת-תקציב בשל המצב שנכפה.

בימים אלו אנו מנסים למצוא מקורות סיוע כספיים, שיאפשרו לנו לעבור את התקופה הקשה ואף להתחזק ממנה. לצערנו, תרומות של כ-100 א/נשים, שהופקדו ב-Headstart עבור פרויקט גיוס המונים שפתחנו לפני שבועיים, כדי להעצים את הקונגרס הישראלי – פלסטיני לסיום הסכסוךירדו לטמיון. ימים אחדים לפני קיום הקונגרס אליו נרשמו כ-800 פלסטינים ומאות ישראלים – הוא בוטל, כי הרשויות סרבו להעניק היתרי כניסה למשלחת הפלסטינית. בשל כך קמפיין הגיוס נסגר וכרטיסי האשראי לא יחויבו!

השנה חווינו מתקפות גם בתחום הסייבר. ניסיונות רבים ונשנים להפיל את אתר האינטרנט של הטלוויזיה החברתית אילצו אותנו לרכוש שירותי אבטחה חיצוניים בעלות של מאות דולרים לחודש.

כשניסיונות ההשתקה מגיעים מכל כך הרבה כיוונים – סימן שאנחנו עושים משהו טוב…
אני מזמין אתכן ואתכם להיות שותפים במפעל הייחודי של הטלוויזיה החברתית – שמציין השנה עשור – ולתמוך בפעילותנו.
חזקו אותנו באמצעות תמיכה כספית באחד מהערוצים הבאים:
1. כרטיס אשראי או Paypal – דרך "ישראל תורמת" – תרומה חודשית או חד פעמית.
2. העברה בנקאית (חודשית או חד פעמית) – לחשבון: 501203/96, בנק לאומי, סניף פלורנטין (805).
3. שליחת המחאה – לפקודת "הטלוויזיה החברתית" לכתובת: ת"ד 341 ת"א 6100202.
4. לאפיקי תרומה נוספים – לרבות הטבות מס מחו"ל – כנסו לכאן.

תודה רבה,
אהוד שם טוב
עורך ראשי ומנכ"ל מייסד

  כתבות ווידאו שחבל לפספס