ידיעה כתובה |

: עושה כרצונו – ספרה של אסתי וינשטיין

חברה נכתב על ידי

אסתי וינשטיין, אשר יצאה בשאלה לפני שבע שנים, ואשר גופתה נמצאה בשבוע שעבר לאחר שהתאבדה, השאירה אחריה ספר בן 183 עמודים בשם "עושה כרצונו", בו היא מגוללת את סיפורה, והכאב הגדול שהוביל להתאבדותה.

וינשטיין הייתה חסידת גור. לאחר שיצאה בשאלה החלה לספר על חוויתיה בחסידות באופן פומבי. בספר היא מוסיפה ומספרת על יחסיה עם בעלה, על התהליך הקשה של יציאה בשאלה, על מסכת ההתעללויות שעברה, ועל הניתוק מבנותיה. את הספר החלה להפיץ בפייסבוק חברתה של אסתי וינשטיין, וכתבה כי וינשטיין "התאבדה לפני כמה ימים בעקבות דברים נוראים שקרו לה. היא כתבה ספר שמגולל את כל מה שקרה לה, היא הייתה חסידת גור, התעללו בה, גרמו לילדים שלה לא לדבר איתה ועוד ועוד. היא כתבה ספר וביקשה להפיץ אותו כמה שיותר." החברה הדגישה גם כי "מה שמתואר בספר זה מקרה פרטי של אישה ספציפית מחסידות גור וזה לא מייצג את כל החרדים."

התגובות ברשת לאחר התאבדותה מראות כי לא הייתה לבד. רבים ורבות אשר יוצאות בשאלה מספרות כי נותקו מילדיהן בלחץ הקהילה. חברותיה של אסתי מספרות כי היא רצתה שהעולם יוודע ולמאבק שלה ושל אמהות רבות אחרות. בעקבות פרסום המקרה של וינשטיין, יוצאת בשאלה נוספת בשם אביבה דוד פרסמה פוסט כואב בפייסבוק הקורא לעזרת הציבור במאבק המשפטי מול בעלה על מנת לראות את ילדיה.

Hardic_Women

  כתבות ווידאו שחבל לפספס