ידיעה כתובה |

: ישראל מחזיקה במעצר 17 עיתונאים פלסטינים

מדינה נכתב על ידי

היום בבוקר (10.04.2016) נעצרה העיתונאית הירושלמית סמאח דוויק בשכונת באב אל עמוד. היא מצטרפת ל-16 עיתונאים פלסטינים נוספים שעצורים וכלואים בישראל, חלקם במעצר מנהלי.

חופש העיתונות בשטחים נמצא תחת מתקפה קשה של ישראל. עיתונאים חשופים לתקיפות פיזיות מצד חיילים בהפגנות, גז מדמיע, כדורי גומי ואש חיה. אך גם אחרי שהעיתונאים מסיימים את יום העבודה וחוזרים הביתה, הם חשופים לפשיטות ליליות של הצבא והשב"כ, החרמת ציוד ומעצרים. היום בסביבות השעה 9 בבוקר פרצו כוחות ישראלים חמושים לתוך ביתה של סמאח דוויק, עיתונאית בת 25 שעובדת עבור רשת אל-קודס, החרימו את מכשיר הנייד שלה ואת המחשב שלה ולקחו אותה לחקירה במגרש הרוסים. אחותה של סמאח, איה, סיפרה לרשת אל-קודס שכוחות צה"ל והשב"כ פשטו על הדירה באלימות ובתוקפנות וביצעו חיפוש מקיף בחפציהן של בנות הבית.

תמונה שצולמה הבוקר בדירתה של סמאח דוויק לאחר החיפוש שביצעו כוחות צה"ל. קרדיט: רשת אל קודס

תמונה שצולמה הבוקר בדירתה של סמאח דוויק לאחר החיפוש שביצעו כוחות צה"ל. קרדיט: רשת אל קודס

המקרה הזה מצטרף למעצרם של עיתונאיות ועיתונאים רבים בחודשים האחרונים על רקע ההסלמה המתמשכת. ארבעה מתוך 17 העיתונאים הכלואים בישראל עצורים כבר מספר חודשים מבלי שהוצגה כל האשמה כנגדם. נראה כי הרקע למעצרים הללו הוא עבודתם העיתונאים וסיקור פעולות הצבא בגדה ובמזרח ירושלים.

תמונתה של העיתונאית סמאח דוויק על רקע לוחמי מג"ב בעיר העתיקה

תמונתה של העיתונאית סמאח דוויק על רקע לוחמי מג"ב בעיר העתיקה. קרדיט: רשת אל-קודס

מוחמד אל קיק, העיתונאי הפלסטיני שהוחזק במעצר מנהלי ושבת רעב עד סף מוות, אינו לבד במערכה מול המתקפה של ישראל. תחנת הטלוויזיה "פלסטין אל יום" ושורה של תחנות רדיו בגדה המערבית נסגרו בצווים צבאים בחודשים האחרונים, כמעט כולם באשמת "הסתה". גם העיתון הוותיק סוות אל-חק ואל-חורייה והאתר PLS48 הפועלים בתוך שטחי ישראל נסגרו מתוקף צו תקנות החירום.

אגודת העיתונאים הפלסטינית קראה היום לקהילה הבינלאומית ולמדינות ערב ללחוץ על ישראל לשחרר את סמאח ולהתנגד למה שהיא מגדירה כניסיון ישראלי להשתיק את העיתונאים הפלסטינים שמסקרים את פעולות הכיבוש.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס