ידיעה כתובה |

: "ליל העפרונות"

תרבות נכתב על ידי

40 שנה להפיכה הצבאית בארגנטינה, השבוע יוקרן ב"הגדה השמאלית" סרט ויתקיים דיון בנושא.

1976, בארגנטינה שורר משטר צבאי, זוהי תקופת "המלחמה המלוכלכת" במהלכה תינוקות נחטפו ואזרחים נעלמו ונרצחו. שישה תלמידי תיכון נחטפים מבתיהם בלילה אחד ומובלים למחנה מעצר. המשטרה החשאית שמה אותם על הכוונת לאחר שששת התלמידים, הפעילים פוליטית, ניהלו מאבק ציבורי רעשני.

זה הסיפור המוצג בסרט "ליל העפרונות" שיוקרן ב"הגדה השמאלית" ביום חמישי הקרוב, 14.04.16, לציון 40 שנה להפיכה הצבאית הפשיסטית בארגנטינה. הסרט מבוסס על סיפור אמיתי וסייע להכנתו החבר השביעי בקבוצת התלמידים, שנעצר במועד מאוחר יותר.

ששת התלמידים בהם הסרט עוסק עברו השפלות ועינויים על מנת להעניש אותם ולגרם להם להודות בקשריהם-כביכול עם אנשי גרילה. הבמאי, הקטור אוליבירה, בחר להתמקד דווקא בעינויים הנפשיים ולא בעינויים הפיזיים. הסרט עוסק בניסיונות הבלתי אנושיים לרמוס את הכבוד הבסיסי של השבויים ולשבור את רוחם.

ד"ר אפרים דוידי יקיים הצאה קצרה לפני הסרט בנושא תנועות השמאל באמריקה הלטינית. דוידי הוא יליד ארגנטינה ומומחה בהיסטוריה ופוליטיקה באמריקה הלטינית במאה ה-20. לאחר הצפייה בסרט יתקיים דיון בהנחייתו על דיכוי פוליטי, על עינויים של מתנגדי משטר, על ההפיכה הצבאית ועל הסיפור המוצג בסרט.

ההזמנה לאירוע ההקרנה, מתוך האירוע בפייסבוק.

ההזמנה לאירוע ההקרנה, מתוך האירוע בפייסבוק.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס