ידיעה כתובה |

: כך נראתה רמאללה אתמול, צפו בוידאו

חברה נכתב על ידי

השביתה הסוערת של המורות הפלסטיניות מטלטלת את הגדה המערבית. 700 אלף תלמידים לא לומדים כבר כמעט חודש וממשלת הרשות מנסה לשבור את השביתה באיומים ודיכוי.

משרד החינוך של הרשות הפלסטינית סירב להצעה שהוגשה לו לפני מספר ימים שתביא לסיום מיידי של השביתה. המורות והמורים דורשים העלאה של 70% בשכר הבסיס תוך 3 שנים, תוספת יוקר מחייה, בניית מנגנון תוספת וותק, שינוי חוק הפנסיה ובחירות כלליות בהתאחדות המורים.

אתמול (07.03.2016) התקיימה הפגנת ענק של כ-10,000 מורות ומורים ברמאללה בקריאה לממשלת הרשות להיענות לדרישותיהם. המורים השובתים הבהירו כי לא יחזרו ללימודים עד שדרישותיהם ייענו. בוידאו ניתן לראות תלמידי תיכון מצטרפים להפגנה בסולידריות עם מוריהם. התלמידים צעקו סיסמאות סולידריות ותמיכה בדרישות המורים ששכר הבסיס שלהם הוא 2,400 ש"ח בלבד.

המורות והמורים השובתים הגיעו מרחבי הגדה המערבית להפגין ברמאללה למרות המחסומים שהקימו כוחות הביטחון הפלסטינים בכניסות וביציאות מהערים בניסיון למנוע את ההפגנה. באתר +972 דווח כי חלק מהמורים אשר נחסמו בפעם שעברה בדרכם להפגנה הגיעו הפעם לרמאללה לילה קודם בשביל להצליח להשתתף. מדובר בהפגנה הגדולה ביותר בגדה המערבית מאז המחאה נגד המלחמה בעזה ב-2014.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס