ידיעה כתובה |

: עצומה- לבטל את תוכניתו של אראל סג"ל בגל"צ

חברה נכתב על ידי

לאחר סערת ההטרדה המינית של סתיו שפיר בשידור חי בערוץ 20 ע"י העיתונאי אראל סג"ל, מתארגנת עצומה הקוראת לבטל את תוכניתו הקבועה בגלי צה"ל.

"אנו החתומים והחתומות על עצומה זו, קוראים לירון דקל, מפקד גל"צ, לבטל לאלתר את מינויו של העיתונאי אראל סג"ל להגיש תכנית קבועה בגל"צ (כפי שפורסם לאחרונה). בכך אנו מבקשים מדקל לשלוח מסר ערכי חיוני לאזרחי ולאזרחיות ישראל, ובעיקר לחיילות הצעירות הרבות שמשרתות בתחנה, שהשפלה על בסיס מיני של ח"כית צעירה בשידור חי בערוץ טלוויזיה היא פסולה מעיקרה, אינה נכללת בגבולות חופש הביטוי ומשדרת מסר אלים ומאיים על צעירות בעלות שאיפות לפעול בתחום הציבורי ובכלל", כתבו יוזמי ויוזמות העצומה.

לאחר ששפיר פרסמה טור ב"הארץ" ובו ענתה לשאלה מה עושה אותה מאושרת, התייחס העיתונאי אראל סג"ל בתוכניתו "הפטריוטים" ששודרה בערוץ 20 לטור תוך חיקוי בוטה של שפיר. במהלך החיקוי בחר סג"ל להתייחס גם למיניותה של שפיר ולציין שהיא אוהבת לרכב על אופניים- בלי הכיסא.

Clipboard01

סג"ל מחקה את שפיר

החיקוי המטריד והפוגעני של סג"ל זכה להתייחסותה של שפיר בסטטוס בפייסבוק שלה ובו כתבה, בין היתר, "… אין לי שום בעיה לקיים ויכוחים פוליטיים קשים: אני עוברת עשרות כאלה בשבוע. אבל מה שקורה, אתם מבינים, זה שכשלצד השני נגמרים הטיעונים – יורדים כמה נמוך שרק אפשר. כשאין לך יותר דברים ענייניים לומר, אתה מתחיל להטריד מינית חברות כנסת, בשידור…".

יוזמי העצומה, הקוראת לביטול תוכניתו של סג"ל בגל"צ, מבקשים  ממפקד התחנה (הממומנת מכספי המיסים של כלל האזרחיות/ים) לקחת חלק באחריות הציבורית ולצאת כנגד אמירות מטרידות מסוג זה, "ח"כ שפיר נמצאת עכשיו במלכוד – אם תתלונן על פגיעה מינית מצד אראל סג"ל וודאי תזכה ללא מעט גידופים ופלפולים מסוג "נו באמת, אין לך חוש הומור" וכיו"ב. אם לא תתלונן, היא למעשה מאפשרת לתופעה הבזויה והאלימה הזו לעשות את דרכה באין מפריע/ה למיינסטרים. הבעיה היא שכולנו מבינים כבר שהמיינסטרים שלנו מטונף ומחולל מכמות ועוצמת האלימות, שכציבור, עברנו עליהן בשקט. עכשיו, בגללנו, האלימות הזאת כבר נחשבת למיינסטרים. לכן, עלינו הציבור מוטלת אחריות לא פחותה מזו שמוטלת על כתפי חברי הכנסת ואנשי התקשורת בישראל לסמן קו אדום ברור שחציה שלו – לא מקובלת עלינו. החיקוי הספציפי הזה של סג"ל את שפיר חצה קו אדום ברור".  לחצו לחתימה על העצומה.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס