ידיעה כתובה |

: למי אכפת מדורשות עבודה במזרח ירושלים?

מדינה נכתב על ידי

הוגשה תלונה נגד פקיד הלשכה בלשכת התעסוקה בירושלים המזרחית בעקבות אירוע של התעמרות בדורשת עבודה. התלונה הוגשה על ידי ארגון העובדים "מען".

ביום ראשון, 07.02.16, דורשות עבודה נאלצו לחכות שעה ארוכה במזג האוויר הסוער ללא מחסה מהגשם בתור למכונות ההתייצבות האוטומטיות. בחלק מהמקרים המכונות לא היו תקינות. דורשות העבודה שהגיעו כבר בשעה 07:30 למקום, ראו כי הגגון מעל מכונת ההתייצבות סגור והיו צריכות לעמוד בגשם. בתגובה לבקשותיהן לפתוח אותו, ענו להן כי סוגרים את הגג כדי שהן לא יפגעו בו. רק בשעה 10:00 ובעקבות תלונה של "מען" פתחו את הגג. "מען" מציינים: "גגון זה הותקן רק לאחר תלונות רבות, בין היתר של ארגון העובדים "מען", בנוגע לתנאים המחפירים בהם נאלצים דורשי עבודה להמתין, לעתים במשך שעות ארוכות".

"מען" טוענים כי בנוסף לכך, אחת מדורשות העבודה, ס', קיבלה יחס של התעמרות והשפלה מצד אחד מפקידי הלשכה. "מען" מציינים כי ס' זכאית לקצבת הבטחת הכנסה המהווה קצבת קיום וכי היא נדרשת להתייצב אחת לחודש בלבד מפאת גילה. אי התייצבות במועד שנקבע לה על ידי לשכת התעסוקה תביא לשלילת הקצבה למשך חודשיים. לאחר שעברה את התור, ס' הגיעה למכונת התייצבות. בגלל תקלה טכנית המכונה לא קלטה את טביעת האצבע שלה ולא סיפקה לה הפניה לפקיד. מסיבה זו, ס' הייתה צריכה להיכנס ללשכה ולהתייצב בפני פקיד כדי שהתייצבותה תירשם. לאחר המתנה ארוכה, חלקה בגשם, ס' הגיעה לאולם ההמתנה של הלשכה. שם היא זכתה למטח צעקות מצד פקיד הלשכה שהבהיר לה כי לא יקבל אותה ללא נייר מהמכונה והפנה אותה למכונת התייצבות אוטומטית המוצבת בתוך הלשכה, מכונה זו לא עבדה כלל. ניסיון להסביר לפקיד את המצב הביא לסבב צעקות וגערות נוסף שבסופו הוא גירש אותה מלשכת התעסוקה ובין היתר הבהיר כי לא יקבל אותה ללא נייר ושתצא למכונות בחוץ. ס' יצאה החוצה וניסתה שוב את מזלה במכונות שבחוץ, אך שוב המכונה לא קלטה אותה ולא סיפקה לה כל נייר.

התנהלות פוגענית והתנכלויות כלפי דורשי עבודה ובפרט כלפי דורשות עבודה בלשכת התעסוקה במזרח ירושלים הן תופעה חוזרת על פי  טענת הסניף של "מען" בירושלים. "מזה זמן רב שאנו מפנים לבכירים בשירות התעסוקה תלונות של דורשות עבודה על התנהלות זו ואף על אי תקינות המכונות, אולם עד כה לא נענינו בכל תגובה ראויה. כביכול, הגג המדובר הותקן בעקבות תלונותינו אולם לצערנו מסתבר שפקידי הלשכה רואים בגג זה עוד כלי להתעמרות בדורשות עבודה", אומרים ב"מען".

הכניסה ללשכת התעסוקה במזרח ירושלים, אוקטובר 2015. מתוך דו"ח של "מען".

הכניסה ללשכת התעסוקה במזרח ירושלים, אוקטובר 2015. מתוך דו"ח של "מען".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס