תמלול הכתבה: נופש בשטחים עם Airbnb

קריינות: הניסיון לטשטש את זהותם של מוצרי התנחלויות עם מוצרים שמקורם בגבולות 67, בא לידי ביטוי גם בתחום השכירות. הפלטפורמה - Airbnb - אתר אינטרנט המתווך בין שוכרי יחידות מגורים לבין בעליהן וגובה עמלת תיווך.

אבו נאסר: תייר שבא מחו"ל חייב לדעת שהוא הולך לגור באדמה שנכבשה ב-67 ולפי חוק ז'נבה זאת אדמה שנכבשה. כל אחד שמשתתף או מעודד את גזל האדמות – מעודד פשע.

קריינות: בחסות Airbnb המשכירים מסתירים מהשוכרים את העובדה, שיחידות הדיור נמצאות בהתנחלות. כך תייר מחו"ל יכול למצוא את עצמו מבלה סוף שבוע בהתנחלות מבלי לדעת שהוא שותף לעבירה וגם מסכן את עצמו ומשפחתו. כשהגענו לדירה והתעניינו בהשכרתה קיבלנו תשובות מהמשכירים שלא מופיעות באתר airbnb.

כתב: האם זה לא מסוכן לנהוג לכאן? אני לא מכיר את האזור...

משכיר: יש תקופות שקצת פחות נעים ואת לוקחת בחשבון שיכולים לזרוק עלייך אבנים. אנחנו בלילה חוזרים דרך כביש 1. עדיף לא לנסוע בלילה. אם חס וחלילה יש לך תקלה באוטו, לא נעים להיתקע בשטחים באוטו.

כתב: ראינו מלא כפרים, ראינו מחסומים בדרך...

משכיר: לא. זה מחסום של העיר, זה לא מחסום רציני. אבל יש את המחסום שהוא בעצם הקו הירוק – המעבר לשטחים. אבל סה"כ אריאל בטוחה הרבה יותר מכל שאר הגדה.

קריינות: עצומה בינלאומית שצברה כ-140 אלף חתימות דורשת מ-Airbnb להפסיק את רישום הדירות בהתנחלויות.

ריזיק אבו נאסר: אני לא יודע איך החברה הזאת מדברת על פתיחות רעיונית או מדברת על שוויון הזדמנויות בעבודה עם הקהילה הבינלאומית. אנחנו מגנים את זה והקהילה הבינלאומית מגנה את זה, זה מפר זכויות אדם בכל העולם.

קריינות: התגובה של מנכ"ל Airbnb - "אנחנו רוצים לעזור לפתוח את העולם, לא לסגור אותו".

ריזיק אבו נאסר: ואנחנו כפלסטינים רוצים לפתוח את העולם ואנחנו רוצים לשתף פעולה עם כל העולם. אבל הם משתפים פעולה עם הכיבוש, הם רוצים לפתוח את העולם עבור הכובשים, עבור האנשים שרוצחים אותנו, עבור מי שהורסים את הבתים שלנו. אנחנו מבקשים מהחברה להפסיק לעבוד עם המתנחלים ולהפסיק לתמוך בהם.

סוף תמלול הכתבה: נופש בשטחים עם Airbnb
 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו 2 תגובות באתר

  1. דן 4 במאי, 2016  בשעה 18:37

    זה שהוא מסכן את חייו וחיי משפחתו סבבה. אבל "שותף לדבר עבירה"??!!

    קישקוש פוליטי

  2. אהוד שם טוב 5 במאי, 2016  בשעה 9:54

    דן – הקמת ישובים יהודיים בשטחים כבושים אינה חוקית בכל קנה מידה משפטי. כל אדם שמגיע ליישוב (ההתנחלות) ולוקח חלק בחיזוקו של היישוב, בוודאי מי שבא לשכור דירה בתשלום, נגוע בהפרת החוק. בדיוק כמו מי שמשתמש באוטו גנוב.

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס