ידיעה כתובה |

: המאבק על הגז נמשך

חברה נכתב על ידי

ביום חמישי, 17.12.15, חתם ראש הממשלה בינימין נתניהו על מתווה הגז. לחתימה קדמו פעולות התנגדות רבות ורצף של הפגנות. עכשיו המוחים נגד מתווה הגז אומרים: "אולי יש מי שחושב שנרדמנו או שהתייאשנו אחרי שראש הממשלה חתם על מתווה הכניעה למונופול הגז. אבל אנחנו לא עוצרים."

ביום רביעי, 03.02.16, בג"ץ ידון בעתירות שהוגשו נגד מתווה מונופול הגז. העתירות הוגשו על ידי ארגונים אזרחיים וכן על ידי מפלגות. בין מגישי העתירות נמצאים "התנועה לאיכות השלטון", ארגון "אדם טבע ודין" וסיעת מרצ. לקראת הדיון מתאגנת הפגנה של המתנגדים למונופול הגז.

  • צפו בסרטון הקורא לצאת ולהפגין:

"זה הרגע להזכיר שמתווה מונופול הגז שגובש בהליך רומס חוקים, לא דמוקרטי ולא תקין – מביא לכך שמונופול הגז יונצח, כך גם מחירי הגז המופקעים שאנחנו משלמים, אנחנו נתרוקן ממשאבי האנרגיה שלנו ובנוסף משק האנרגיה של מדינה שלמה יהיה בידיים של תאגיד פרטי זר, שברצותו יוכל ללפות את גרונה של המדינה.", כותבים מארגני ההפגנה. סיעת מרצ הביעה התנגדות לשימש של נתניהו בסעיף 52 על מנת להעביר את המתווה בטענה שהסעיף נועד למצבי חירום ולא למקרים מסוג זה.

מארגני ההפגנה טוענים כי מדובר בהזדמנות חד פעמית וכי לא תהיה הזדמנות חוזרת. "זה הזמן להבהיר לכל המערכות, לכל הרשויות, לכל אנשי השלטון, לכל בעלי ההון – האזרחים לא מוותרים: אף מונופול אינו מעל החוק, משאבי האזרחים לא יופקרו לידי בעלי ההון, תאגידים לא יכולים לנהל את המדינה בהתאם לאינטרסים שלהם, הדמוקרטיה לא יכולה להימחק בפני הכסף הגדול."

  כתבות ווידאו שחבל לפספס