ידיעה כתובה |

: הוקפאה הפסקת המימון של הוסטל לשיקום אסירים

חברה נכתב על ידי

הרשות לשיקום האסיר נסוגה מהחלטתה לסגור את הוסטל "בית החסד", היחיד שנותן מענה לאסירים ערבים משוחררים, וזאת בתום ישיבת ועדת הרווחה בכנסת ביום ראשון (21/12/15). את הדיון בוועדה יזמו ח"כ עאידה תומא-סלימאן וח"כ ג'מאל זחאלקה מהרשימה המשותפת.

בישיבת ועדת הרווחה השתתפו נציגים רבים מ"עמותת החסד", המנהלת את המוסד, שהציגו בפני הועדה את חשיבות המשך פעילות ההוסטל ועמדו על הבעיות המשפטיות בהספקת ההתקשרות הפתאומית והנזק שעלול להיגרם לאסירים בכלל ולאלה המטופלים כיום בהוסטל בפרט.
בנוסף, השתתפו בישיבה ח"כים יהודים וערבים מהרשימה המשותפת ומסיעות אחרות אשר עמדו על חשיבות המשך התמיכה בהוסטל למען המשך מתן השירותים שהוא מעניק לאוכלוסיית האסירים הערבים המשוחררים ולבני משפחותיהם. בפני הוועדה הוצגו גם נתונים המצביעים על העלויות הזולות הכרוכות בהחזקת אסיר בהוסטל לעומת החזקתו בבית הסוהר.

IMG-20151222-WA0029

מתוך הדיון בשיבת ועדת הרווחה

לאחר הצגת הדברים ושמיעת תגובת מנכ"ל הרשות לשיקום האסיר, המליץ יו"ר הועדה ח"כ אלי אלאלוף למנכ"ל הרשות להקפיא את ההחלטה המורה על הפסקת מימון ההוסטל למשך שישה חודשים, במהלכם יבואו הצדדים בדברים במעורבות הכנסת.
הח"כים הבטיחו פעילות אקטיבית להגדלת תקצוב הרשות בהתאם להיקף הביקוש. מנכ"ל הרשות הסכים להצעת הועדה ובתוך כך הוא לא הסתיר את הערכתו להוסטל ולצוות עובדיו.

בעמותת "בית החסד" שמחו כמובן על ההחלטה וביקשו להדגיש כי "תוצאה זו הנה פרי התמיכה הציבורית בה זכתה העמותה, תמיכה שהקפה התגלה בכנס החירום המוצלח שהתקיים ב-15/12/15. עמותת בית -החסד, מבקשת להודות לכל מי שתמך בה מקרוב ומרחוק במשבר הקשה שעבר עליה ואשר העמיד בסכנה את אחד הפרויקטים המרכזיים שלה מאז הקמתה".

IMG_0368

מפגש תמיכה בעמותה בחיפה בשבוע שעבר

  כתבות ווידאו שחבל לפספס