ידיעה כתובה |

: תגובות להתפטרותו של סילבן שלום

חברה נכתב על ידי

אתמול בערב, 20.12.15, הודיע סילבן שלום, שר הפנים לשעבר, על פרישתו מהחיים הפוליטיים. זאת לאחר שנשים סיפרו כי ניסה לכפות עליהן מגע מיני. כמו במקרה של ינון מגל, הדבר מהווה סימן חיובי למקום אליו החברה שלנו הולכת ולערנות שלנו כאזרחיות. אולי יום אחד זה באמת יהיה מובן מאליו שמקומן של פגיעות מיניות אינו בכנסת.

ובינתיים יכול להיות שמספר נשים מגלות כי יש טעם לדבר , גם כאשר הן מספרות כי נפגעו על ידי אדם חזק ורב השפעה, ויש מי שמקשיבות ושינויים מתרחשים בעקבות דבריהן. אני בטוחה שהעובדה שהתלוננו גבתה מהן מחיר עצום שאני לא מסוגלת להבין, כולנו מכירות את מסכת הייסורים שנשים שנפגעו צריכות לעבור. אך ניתן לראות שינויים חיצוניים, שלום התפטר, הוחלט להנחות את המשטרה לחדש את בדיקת הטענות נגדו, וגם חברות וחברי כנסת מביעות\ים ביקורת ומראות\ים שפגיעה בנשים לא מתקבלת.

ח"כ שלי יחימוביץ כתבה: "את סילבן שלום אני מכירה וגם מיודדת עמו המון שנים. מגיל 21. למדנו יחד באוניברסיטת בן גוריון, הוא היה ראש תא מצדה של הימין באוניברסיטה, ואני מראשי שלום עכשיו. ובכל זאת הסתדרנו מצוין… לא פשוט היה לי השבוע להתייחס לפרשה. אני מודה בפניכם שאפילו שקלתי להתחמק ולא להתייחס עד שהעניין יתברר. התחמקות לא היתה קשה במיוחד, ממילא כמעט כל המערכת הפוליטית נאלמה דום ושמרה על זכות השתיקה. אבל אז באה עדות ועוד עדות, וקיבלתי שיחת טלפון ועוד אחת, והדפוס הלך והתבהר."

"…שהמחוייבות שלי היא לא למי שיש להם כוח דומה לשלי, אלא דווקא ובראש ובראשונה לאלה שפניהן לא ידועות, שיש להן אותיות במקום שמות. אני מודה: את הראיונות שלי השבוע נתתי לא בחדווה, במבוכה, בצער. אבל מתוך ידיעה שאני מחוייבת לעשות זאת, בשביל הנשים האלה. לשדר להן שאני, כמו תמיד, בצד שלהן."

ח"כ מרב מיכאלי: "סילבן שלום, ינון מגל, חיים רמון, משה קצב, ניצבים, מנהל כלא… כולם גדלו על חוברות של פלייבוי שהחביאו מתחת למיטה. ל 75% מבנות ובני הנוער בישראל – כבר מגיל 8! – יש היום סמארטפון. הקלות המופרעת שבה פורנו זמין להם ולהן מבטיחה שבעוד עשרים שנה מצבנו יהיה רק גרוע יותר, אלא אם נלמד אותם מה הם באמת רואות ורואים. מה הן הסכנות, מה הם יחסי מין בחיים האמיתיים בשונה מפורנו, מי אמור לעשות אותם וכמובן, למה היא מתכוונת כשהיא לא רוצה, ובטח כשהיא אומרת לא."

ובאמת גברים שפוגעים מינית הם לא חייזרים, הם מחונכים ומחוברתים כאן בחברה שלנו. הם לומדים שהדרך להיות גבר היא כוחניות ושליטה. ואני תוהה אם הדבר גורם לכך שיש גברים שהגיעו לעמדות של שליטה ולכן חושבים שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים לנשים. מטריד לשמוע על עוד ועוד נציגי ציבור תלונות על הטרדות מיניות. הדבר מזכיר תקופות שאמורות להיות חשוכות ורחוקות, תקופות בהן מנהיגים הרגישו שהציבור והמדינה שייכים להם והם יכולים לעשות לאזרחיות\ים (נתינות\ים) מה שהם רוצים.

מבקשות סליחה בשם החברה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

"יום יבוא ולא נואשם בפשע שבוצע בנו, יום יבוא ולא ישאלו אותנו מה לבשת יום יבוא ויהיה טעם ללכת למשטרה". ביום המאבק באלימות כלפי נשים השתתפו מאות נשים וגברים בצעדה ועצרת ברחובות תל אביב בקריאה למיגור האלימות כלפי נשים.
הופק ע"י: | עלה ב: 26/11/2015

 

  כתבות ווידאו שחבל לפספס