ידיעה כתובה |

: עוני, בריאות נפש והדרה חברתית

חברה נכתב על ידי

ב-16/12/15 יערך הכנס השנתי של יספר"א- האגודה הישראלית לשיקום פסיכיאטרי. העמותה פועלת משנת 2009 ומטרתה המרכזית היא קידום שילובם בחברה של אנשים עם התמודדויות נפשיות.

השנה הכנס יעסוק בנושא: "עוני, בריאות נפש והדרה חברתית: למה לא מדברים על זה?". באגודה מציינים כי נושא הכנס מוזנח ומקווים לעורר באמצעות הכנס דיון ציבורי סביב הנושא.

ISPRA 2015 anual kenes program

מתוך ההזמנה לכנס

אורן דרעי, רכז האגודה, מספר על אישה שאותה מכיר אשר נאלצת להתמודד הן עם הפרעה נפשית והן עם עוני: "יש לה סיפור חזק מאוד ומרתק, היא בעצמה מתמודדת עם הפרעה נפשית חמורה ומתמודדת עם מצבים של עוני כאשר הקצבה אינה מספיקה לשום דבר, החימום בחורף יקר והתרופות הן עול כלכלי מתמיד וקבוע. בנוסף לזה גם בן הזוג שלה מתמודד עם הפרעה נפשית ואינו עובד שנים רבות. האישה מספרת על המתח שהמצב הכלכלי משרה ועל אנשי המקצוע שמטילים עליה את האחריות". ראיון מקיף עמה יוקרן בכנס בעילום שם.
לתוכנית הכנס המלאה.

שקופים בנכותם (לדף הכתבה »)

מתמודדי נפש נאלצים להתמודד עם אתגרים שלא פעם אינם נראים לעין ונאלצים להתקיים מקצבת נכות בסיסית שאינה מאפשרת קיום בכבוד. ח"כ אילן גילאון מקדם הצעת חוק להעלאת הקצבה לגובה שכר מינימום ואומר כי "המדינה היא חברת ביטוח. אני לא רוצה שיעשו לי טובה, ואני רוצה לחיות בתוך ביטוח שכל מה שלא יקרה לי, אני אוכל להיות מטופל הכי טוב." לקריאה נוספת באתר שיחה מקומית. לראיון ברדיו כל השלום על כתבה זו.
הופק ע"י: | עלה ב: 09/08/2015

  כתבות ווידאו שחבל לפספס