תמלול הכתבה: למה אנשים נשארים עניים?

למה אנשים נשארים עניים?
אין להם כוח להתמודד.
איציק שבתאי: קודם כל, בגלל שהם לא מנסים לעזור לעצמם לפי דעתי, או במידה והם כן מנסים אז לא מספיק.
יריב שערבני: אופי חלש בדרך כלל, זה מגיע מהמקום הזה לפי דעתי. אין להם את האמביציה להוציא את עצמם מהמצב הנוכחי וזה פשוט מעדיף להישאר בסטטוס הקיים. אם נוח לי לקבץ נדבות אז נוח לי להישאר ברחוב ולקבץ נדבות.
ענת זרמתי: אני חושבת שזה משהו שהוא גם אישיותי וגם תרבותי. זה לא משהו שקשור רק למדינה.
הבעיה היא בממשלה עצמה.
גאיה קרן: לפעמים המון אנשים לא מקבלים אותם לעבודה, ויש אנשים שחיים בתנאים מסוימים שלא מאפשרים להם לעבוד, או שאנשים שצריכים לטפל במשפחה שלהם ואין להם זמן.
עומאר חלבי: הקפיטליזם, אפשר להגיד, הוא בנוי על כך שיהיו אנשים עניים ויהיו אחרים עשירים.
נח לוין-אפשטיין: אם זה מסיבות של גיל, מסיבות של בריאות, מסיבות של מבנה משפחה, כמו שאמרנו לגבי חלק מהחרדים. הם יישארו בעוני.
חיה שטייר: יש שני גורמים שמקשים עלינו להיחלץ מעוני. אחד זה כמובן כמו שהזכרתי קודם המשאבים האישיים של האנשים. אם הם לא מצליחים למצוא עבודה, אם הם כבר בגיל מבוגר, אם הם מוגבלים באיזשהי דרך וקשה להם למצוא עבודה. זה גורם אחד והגורם השני זה המדינה ולא צריך לשכוח את המדינה כאן. המדינה לא ממש עוזרת. זה לא שאנשים לא רוצים ולא מתאמצים. אף אחד לא רוצה להיות עני. אני מאמינה שבאמת אנשים לא רוצים להיות עניים, הם כן רוצים לפרנס את המשפחה שלהם בכבוד, וכן לתת לילדים שלהם את רמת החיים הממוצעת והמקובלת בחברה, אבל המדינה חייבת לעזור כאן.
נח לוין-אפשטיין: אחרי התערבות של המדינה, אחרי שהמדינה עשתה כביכול כל מה שהיא רוצה, וטוענת שהיא יכולה לעשות, מעמיד את ישראל במצב עם שיעור העוני הגבוה ביותר מכל המדינות, המועדון הזה שאליהם אנחנו רוצים להשתייך.

סוף תמלול הכתבה: למה אנשים נשארים עניים?

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס