ידיעה כתובה |

: כנס בנושא אלימות כלכלית

חברה נכתב על ידי

מחר, 17.11.15, יתקיים במשכן הכנסת כנס בנושא אלימות כלכלית בין בני זוג ובני משפחה, אלימות שפעמים רבות נסתרת מהעין. בקרוב נציין את היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים וחשוב לזכור שאלימות אינה תמיד פיזית ושלפעמים קשה להבחין בה, שחובה להיות עירניות, לשים לב ולהיאבק למען מציאות בטוחה יותר עבור כולנו.   

האם יכול להיות שנמצאות בינינו נשים רבות החוות באופן יומיומי אלימות מסוג אחר, שאיננו מודעות אליו? את האלימות הזו ניתן לתרץ ולהסביר כקמצנות לא נעימה אך בלתי מזיקה ואף כ"אחריות" אך מדובר באלימות לכל דבר ועניין, בשליטה על האחר\ת.

אלימות כלכלית כוללת מניעה של הזכות לשלוט על המשאבים הכלכליים השייכים לאדם\אישה על פי החוק. על פי מרכז "תמורה", הפועל למניעת אפלייה ומהווה חלק מיוזמי הכנס, מדובר באלימות אשר לעיתים קרובות סמויה מעיני החברה. פעמים רבות היא מבוצעת בשקט, בשלבים ובהדרגה. נשים הסובלות מאלימות כלכלית עלולות להתבייש במצבן ולנסות להסתירו. התוצאה היא שהשיח הציבורי על אלימות חברתית מצומצם מאוד, אנחנו לא מרבות ומרבים לשמוע ולדבר על הנושא.

מטרה עיקרית של הכנס היא העלאת מודעות לנושא. אני מאמינה שגם בכך יש חשיבות, במקביל לצעדים בתחום החקיקה והאכיפה, כי כאשר בעיה אינה נמצאת במודעות, קשה מאוד לטפל בה. הכנס נערך ביוזמת מרכז "תמורה" וזהבה גלאון, בשיתוף עמותת "רוח נשית". ידונו בכנס במרכיבים ובסממנים של אלימות כלכלית. בנוסף ידובר על הצעת חוק שהוגשה ומטרתה לצמצם ולמנוע את התופעה של האלימות הכלכלית.

החודש מתקיים היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים וחשוב לזכור שאלימות נמצאת בכל מקום וחודרת לכל תחומי החיים. קיים ניצול של צרכים יום יומיים של נשים, מניעה של עצמאות וחופש לשם שליטה. חשוב לזכור שאלימות היא לא תמיד דבר פיזי ושחובה עלינו לשים לב, לנסות ולעזור.

מתוך ההזמנה לכנס

מתוך ההזמנה לכנס

  כתבות ווידאו שחבל לפספס