תמלול הכתבה: מתנגדים לחוק הפיקדון

קריינות: החודש החל יישום חוק הפיקדון אשר מנחית מכה נוספת על מבקשי המקלט מסודן ואריתראה. החוק מחייב את המעסיקים להפריש 20 אחוז משכרם של אותם עובדים לקופת פיקדון כאשר את כספם יקבלו בחזרה רק אם יעזבו את הארץ.
מירב ברזילי: אנחנו, המסעדנים, המעסיקים, אנחנו ניקח את העשרים אחוז האלה, ונעשה את העבודה המסריחה של המדינה הזאת  ואני, מירב, אזרחית מדינת ישראל, אמורה לקחת את הכסף הזה ולשים אותו בנתב"ג? איפה? איפה זה יכול לקרות, הדבר המטורף הזה, באיזה עולם תקין?
דיויד: הם עשו לנו חולות, דחסו אותנו, רצו לגרש אותנו, ושום דבר לא עזר להם.
סמבסון: בהתחלה הייתי אוהב את העבודה, הייתי מקבל משכורת ועכשיו לוקחים לי 20 אחוז, מה שווה זה?
עדן: התחילו כבר לקחת את הכסף שלי מהחודש הזה. אני משלמת לבד את שכר הדירה, גן ילדים, נסיעות, אוכל. אז לקחו לי. לפני שאני עוזבת את המדינה, אני מתה עם הילדים שלי. למי יתנו את הכסף הזה? לי?
קריינות: בין המפגינים היו גם מעסיקים מענף המסעדנות, שמחו על הצעד חסר התקדים, בו המדינה הפכה אותם למוציאים לפועל של חוק שנועד להקשות על עובדיהם.
תומר אגאי: אנחנו רוצים לדבר אליכם, אנשים שאנחנו עובדים איתם כבר עשר שנים, שעוזרים לנו להצליח, שמציירים את התמונה של המסעדנות בישראל בצורה טובה ויפה וחרוצה. אנחנו רוצים להגיד לכם שאנחנו איתכם.
יהונתן בורוביץ': אז עכשיו הם מנסים לקחת לכם כסף מהכיס ולקחת לנו כסף מהכיס כדי שלא נוכל להעסיק אתכם ואז כאילו תצטרכו לנסוע מפה. וזה גם לא חסכון לעובד, זו לא פנסיה, זה לא לרווחתכם, זה לא דאגה לעתיד שלכם, זה פשוט גזל ושוד ועוול ואני כאזרח מדינת ישראל פשוט מתבייש בחוק הזה.
קריאות בהפגנת הנגד: דרום העיר, אל יאוש, עוש מעט יבוא גירוש!
מפגינה בהפגנת הנגד: האצבע המאשימה היא אליהם והיא לאנשים כמוך.
עודד פלר: בחודשים האחרונים אספנו לצורך עתירה לבג"ץ נגד החוק הזה עדויות ממבקשות מקלט,  חלקן הן קורבנות למעשי זוועה במדינות מוצאן ובמחנות העינויים בסיני. הן מגדלות בארץ ילדים לבד, הן מתפרנסות מימי ארוכים, של עבודה קשה במשרות לא יציבות, בשכר רעב, ללא היתר עבודה, בלי שום עזרה מהמדינה כי המדינה לא תומכת, והמדינה לא נותנת. אלא רק מוכנה להעלים עין מזה שהן עובדות.

סוף תמלול הכתבה: מתנגדים לחוק הפיקדון

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס