ידיעה כתובה |

: נעצר באלימות והוחזק חמישה ימים ללא סיבה

מדינה נכתב על ידי

צעיר פלסטיני נעצר באלימות ושהה חמישה ימים במעצר שווא כי משטרת ש"י לא טרחה לאמת את גרסתו. המעצר האלים שנעשה במקום עבודתו של הצעיר תועד במצלמות האבטחה.

העצור אנסאר עאסי, בן 25, עובד בחברה למוצרי ניקיון באל בירה. בתאריך 06.10.2015, כאשר היה בעבודתו, התרחשו עימותים בין חיילים וצעירים פלסטינים באיזור. בשלב מסוים כאשר עאסי עמד בפתח מחסן בו הוא עובד הבחינו בו חיילים, והחלו לעצור אותו תוך שהם תוקפים אותו באלימות קשה בבעיטות ומכים בו בכלי נשקם. כתוצאה מהתקיפה האלימה נגרמו לו חבלות והוא טופל בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

עאסי הוחזק במעצר למשך יומיים לפני שהובא לחקירה במשטרת שער בנימין, שם אמרו לו החוקרים כי שלושה חיילים העידו שזיהו אותו מיידה אבנים. בחקירתו הכחיש את האשמות השווא אולם המשטרה לא טרחה לנסות לאמת את גירסתו, למרות זמינות התיעוד ממצלמות האבטחה. רק לאחר דיון הארכת מעצר בבית המשפט הצבאי בעופר, שבו הבהיר עורך דינו כי קיים תיעוד של התקרית, הסכימה המשטרה לצפות בחומר. עורך דינו הביא את החומר המצולם ואת עמיתיו לעבודה, שצפו במעצרו האלים בזמן אמת במצלמות האבטחה של החברה, לחוקרי משטרת בנימין ביום שישי, 09.10.2015, אולם בשל פגרת סוף השבוע, עאסי שוחרר בסוף ללא תנאי רק ביום א, 11.10.2015, כלומר, לאחר חמישה ימי מעצר.
עדיין לא ידוע אם ננקטו צעדים נגד החיילים שתקפו את עאסי ובדו את ההאשמות נגדו.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס