ידיעה כתובה |

: מסיק 2015 – השתתפות במסיק הפלסטיני

מדינה נכתב על ידי

עונת המסיק החלה וכבכל שנה יוצאת קריאה של פלסטינים לישראלים לבוא ולסייע במסיק הזיתים. החקלאים הפלסטינים, שפרנסתם תלויה במסיק, זקוקים לסיוע משתי סיבות עיקריות: האחת הגברת תחושת הביטחון אל מול האפשרות שמתנחלים יפגעו בהם, והשנייה, פשוט עוד ידיים עובדות, בשל מגבלות תנועה עקב גדר ההפרדה שחוצצת בינם לאדמתם. ניתן להצטרף ולסייע במסיק ברחבי הגדה בימי חול או בשבתות. ישנם מטעים אליהם ניתן להגיע גם עם הילדים.

לפרטים על הצטרפות בדף הפייסבוק של קואליציית המסיק.

על חשיבות מתנדבים ומתנדבות במסיק:

על חשיבות נוכחות מתנדבים במסיקים פלסטינים (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

ראיון עם זהר לביא במסיק שהתקיים ב-15.10.2014 בואדי בין הכפר עווארתא להתנחלות איתמר על חשיבות הנוכחות הישראלית והבינלאומית במסיקי זיתים פלסטינים.
הופק ע"י: | עלה ב: 22/10/2014

על מסיקים בשנים קודמות:

מסיק 2014 (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

עונת מסיק הזיתים הסתיימה, וגם השנה, 2014, חוו הפלסטינים אלימות, כריתה ושריפת עצי זית, והגבלה בנגישות חופשית לאדמותיהם. על "בעיות ואתגרים" אלו, והמתנדבים העוזרים לחקלאים, בכתבה הבאה.
הופק ע"י: | עלה ב: 03/12/2014

עד הזית האחרון (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

כתבנו נועם פורמן ביקר לאורך עונת המסיק בכפרים שונים בגדה, ובילה עם החקלאים הפלסטינים  במטעי הזיתים שלהם. עונת המסיק של שנת 2012, ממש כמו אלו הקודמות לה הייתה רוויה באלימות מתנחלים, בעיות ביורוקרטיות ואתגרים נוספים שהקשו על החקלאים, ומנעו מהם למסוק את זיתיהם - שמהווים בעבור רובם חלק הארי של הכנסתם. על "בעיות ואתגרים" אלו, הגורמים להם ועל השלכותיהם, בכתבה הבאה.
הופק ע"י: | עלה ב: 13/11/2012

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס