ידיעה כתובה |

: המדינה תשחרר מ"חולות" את מוטסים עלי

חברה נכתב על ידי

משרד הפנים הגיש ביום שני השבוע (6/7/2015) לבית המשפט העליון את תשובתו לערעור של המוקד לפליטים ולמהגרים, נגד המשך החזקתו של מוטסים עלי, אזרח סודן, במתקן "חולות". בתשובה נמסר שבהתאם להנחיית היועץ המשפטי לממשלה, ישוחרר עלי מהמתקן ללא דיחוי.

בערעור נטען ע"י עורכי הדין אסף וייצן ורחל פרידמן, כי בקשת המקלט של עלי, שהוגשה בסוף שנת 2012, לא הוכרעה ודי בכך כדי להורות על שחרורו. טענה זו התקבלה בפועל וזו הפעם הראשונה שמשרד הפנים מורה על שחרורו של אדם מחולות בשל העיכוב בבחינת בבקשת המקלט.

מוטסים עלי: "ההחלטה מוכיחה שהמאבק שלנו הוא מאבק צודק. צריך להחיל את ההחלטה הזו על כולם, ואני אמשיך לחכות לשחרורו של כל מי שכלוא ללא משפט ומבלי שהוכרעה בקשת המקלט שלו".

עורכי הדין אסף וייצן ורחל פרידמן: "תקופה ממושכת של שלילת חירות מסתיימת היום עבור מוטסים, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה התערב והורה על שחרורו. רבים אחרים שמצבם דומה לשלו ממשיכים להיות מוחזקים במתקני שירות בתי הסוהר בזמן שבקשות המקלט שלהם ממתינות במשרדי רשות האוכלוסין. היום נשמח. מחר נמשיך להיאבק על סגירת מתקן "חולות" ומציאת פתרונות חוקיים והוגנים למבקשי המקלט בקרבנו. "חולות" אינו פתרון. שבירת רוחם של פליטים אינה חוקית."

צפו בראיון שערכנו עם מוטסים עלי סביב סוגיית גירוש הפליטים:

תכנית אוגנדה (לדף הכתבה »)

לאחרונה הודיע שר הפנים גדעון סער, כי אחרי החגים תחל ישראל בגירושם של מבקשי מקלט לאוגנדה במסגרת הסכם שהושג בין המדינות. מאוחר יותר, בכירים במשרדי הממשלה בישראל ובאוגנדה הכחישו את הדברים. על המשמעות של הצהרת השר והכחשתה, בכתבה הבאה.
הופק ע"י: | עלה ב: 18/09/2013

  כתבות ווידאו שחבל לפספס