ידיעה כתובה |

: ביה"מש ביטל האישום נגד מוחמד ברכה

חברה נכתב על ידי

בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל אתמול, 10.5.15, את הרשעתו של ח"כ לשעבר מוחמד ברכה, יו"ר מפלגת חד"ש לשעבר, בתקיפת פעיל ימין במהלך הפגנה נגד מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006. ח"כ לשעבר ברכה הורשע בחודש אפריל אשתקד, והוחלט לקנוס אותו ב- 650 ₪. ההרשעה שבוטלה היום הייתה בגין האישום האחרון מבין ארבעה אישומים אשר הגישה המדינה נגד ח"כ ברכה.

בספטמבר 2009 הגישה הפרקליטות כתבי אישום נגד ח"כ ברכה המייחסים לו עבירות שונות במקומות שונים ותקופות שונות. באוקטובר 2011 מחק בית משפט השלום שניים מן האישומים נגד ברכה עוד לפני תחילת ההליך הפלילי. השופט קבע כי חסינותו של ח"כ ברכה חלה על מקרים אלה באופן ברור וחד משמעי. ב- 23.4.14 זיכה בית המשפט את ח"כ ברכה מאישום של תקיפת מסתערבים במהלך הפגנה נגד גדר ההפרדה בבילעין בשנת 2005, והרשיע אותו באישום אחד של תקיפת פעיל ימין במהלך הפגנה נגד המלחמה השנייה על לבנון בשנת 2006. בית המשפט המחוזי הפך היום את החלטה זו בעקבות הערעור שהגיש מרכז עדאלה.

ח"כ לשעבר מוחמד ברכה. ארכיון.

ח"כ לשעבר מוחמד ברכה. ארכיון.

ח"כ לשעבר ברכה אמר בעקבות החלטת בית המשפט כי " התוצאה הסופית מצביעה על כישלון מהדהד של מני מזוז, שהחליט גם לאחר שימוע להגיש את כתת האישום. במקרה הטוב, מדובר בחוסר מקצועיות, ובמקרה הרע רדיפה פוליטית. בכל מקרה לאיש כזה אין מקום בבית המשפט העליון. אחרי עינויים שנמשכו 75 חודשים בכתלי בית המשפט, הוכח מה שאמרנו מהרגע הראשון: האישומים היו פוליטיים ומטרתם להטיל אימה על פעילות פוליטית בקרב הציבור הערבי. העובדה שזו פעם ראשונה מאז קום המדינה שח"כ מובל לבית המשפט בגין פעילותו מוכיחה כי קיימת מתקפה על המרחב של הפעילות הפוליטית האופוזיציונית. "

  כתבות ווידאו שחבל לפספס